На Херсонщині добудовують олімпійську легкоатлетичну арену

Херсонщина в очікуванні спортивної сенсації всеукраїнського масштабу, передавє ПІК.

Якихось два тижні – і в нас відбудеться  відкритий чемпіонат АР Крим і Севастополя з легкоатлетического багатоборства серед юніорів та юнаків. Змагання пройдуть 2-4 листопада в Центрі олімпійських видів спорту «Прибрежний» у Лазурному. Свою участь у чемпіонаті вже підтвердили понад 300 легкоатлетів з різних куточків України, зокрема - Криму. Безпрецедентний для Херсонщини спортивний захід збере не менше півсотні почесних гостей. Організовує чемпіонат Федерація легкої атлетики України, Федерація легкої атлетики Криму і м. Севастополя, Херсонська обласна федерація легкої атлетики та Центр олімпійських видів спорту «Прибрежний».

Можливість прийняти легкоатлетичні змагання настільки високого рівня на Херсонщині з’явилася завдяки Центру олімпійських видів спорту в Лазурному.
Ідея створення об’єкту спортивної інфраструктури для олімпійців належить відомому бізнесмену та громадському діячу Андрію Путілову.  З окупацією Криму Україна втратила немалу частину спортивної інфраструктури, де займалися й легкоатлети. Символічно, що «Прибрежний» розташований всього за 50 кілометрів від Криму, на першій лінії моря, і за сезон тут оздоровлюються до 4 тис. дітей. Центр має достатню територію для створення спортивної оздоровчої бази.

Чи треба доводити, що природно-кліматичні умови в Лазурному ідентичні кримським, приміром, як у Євпаторії? До речі, там і знаходилася база, де тренувалися наші легкоатлети, втрачена на сьогодні. Задум створити на українському півдні щось масштабне і гідне рівня наших спортсменів виник під час візиту в Голландію, – не приховує Андрій Путілов.

- «Це країна, де спорту приділяють величезну увагу, країна, де роблять ставку на здоров’я нації. Сказати, що там развинена спортивна інфраструктура – не сказати нічого. Стадіони, легкоатлетичні майданчики та інші споруджені за самими останніми технологіями. І що цікаво – все це зроблено не за рахунок держави, не було й нема зловживань бюджетними коштами, чистої води приватні інвестиції. Держава ж, оцінивши рівень капіталовкладень та якість виконаних робіт, замовляє послуги у бізнесу, який розвиває спорт», - розповів Андрій Путілов.

Спортивні об’єкти дуже високого рівня бізнесмену і громадському діячу доводилося бачити і в інших країнах Європи. Потім був тривалий процес вивчення технологій будівництва подібних спортивних об'єктів у Європі. Проведені десятки переговорів з провідними європейськими виробниками в даній галузі. І результат не змусив на себе чекати. Вже навесні цього року було підписано історичний Меморандум: Міністерство молоді і спорту України, Федерація легкої атлетики України, Херсонська обласна державна адміністрація та оздоровчий центр «Прибрежний» твердо заявили – спортивному комплексу олімпійського рівня в Лазурному – бути.

Подію особисто відвідав та схвалив проект міністр молоді і спорту України Ігор Жданов, який дав високу оцінку впровадженню проекту в галузі державного та приватного партнерства. А вже у червні до «Прибрежного» прибув віце-прем’єр міністр України Павло Розенко. Представник уряду і низка інших високопосадовців, почесних гостей стали свідками ще однієї історичної події - відкриття першої черги Центру олімпійських видів спорту – величезного стадіону. Повнорозмірне футбольне поле - 68х105 метрів має найсучасніше покриття зі штучної трави, сертифіковане за стандартами ФІФА.

Протягом літа стадіон, аналогів якому на півдні Україні не відшукати, слугував тренувальною базою для юних футболістов, які в Лазурне прибули і відпочити, і потренуватися. Також тут відбулася низка змагань. Зараз же на полі знову повним ходом тривають роботи – скоро відкриття другої черги Центру олімпійських видів спорту. Йдеться про легкоатлетичну частину спортивного ядра об'єкту.

- Тож зараз ми перебуваємо на легкоатлетичному майданчику, основу якого зроблено у два шари, за всіма європейськими стандартами. І він абсолютно ідентичний полям, які роблять у Німеччині, Італії, Польщі, Хорватії. На даний момент тривають підготовчі роботи – накриваємо плівкою і вже буквально через пару днів сюди зайдуть будівельники, будемо спеціальним шаром накривати верхню частину. А вже за п’ять днів до нас приїде спеціаліст, який робить розмітку, щоб розділити легкоатлетичну зону на локації для стрибунів, бігунів, а також тут можна буде грати в баскетбол та волейбол. Я думаю, що тут нашим спортсменам буде комфортно готуватися й до олімпіади в Токіо, і до чемпіонатів Європи та Світу. Ми створимо європейську інфраструктуру, аби наші спортсмени отримували «золото» на всіх міжнародних змаганнях, - проводить екскурсію об’єктом Андрій Путілов.

Друга черга спортивного об’єкту олімпійського рівня складається з кругового легкоатлетичного майданчика на 4 смуги довжиною 400 метрів, майданчика для стрибків у довжину, потрійних стрибків та стрибків з жердиною, спринтерської доріжки на 6 смуг довжиною 100 метрів, двох секторів багатофункціональных гральних майданчиків (2 баскетбольних поля розміром 15,1х28,1м), чотирьох волейбольних майданчиків розміром 9х18м зі штучним покриттям.

Достойний старт легкоатлетичної арени - Відкритий чемпіонат АР Крим і Севастополя з легкої атлетики. Спортсмени вже з нетерпінням очікують виїзду в ОЦ «Прибрежний», щоб показати свою майстерність, тим більше, що й умови досить гідні. Після змагань, до зими, тут ще встигнуть потренируватися інші легкоатлети. З урахуванням погодних умов на морському узбережжі спортсмени зможуть відточувати свою майстерність більшу частину року. Тож приклад «Прибрежного» доводить – немає нічого неможливого, було б бажання!

Джерело


Фото:

Нашi партнери