Трагічно загинув нащадок засновника найвідомішого заповідника України барон Фальц-Фейн - ЗМІ

Уродженець Херсонської області – племінник фундатора херсонського заповідника «Асканія-Нова» 106-річний Едуард фон Фальц-Фейн загинув у пожежі в родинному маєтку у Вадуці (Ліхтенштейн)

Про це повідомляє портал Depo.Херсон із посиланням на Радіо Ліхтенштейну.

Тіло 106-річного підприємця, мецената, племінника засновника заповідника «Асканія-Нова»  Фрідріха фон Фальц-Фейна - Едуарда знайшли цими вихідними після пожежі в родинному маєтку.

Барону 14 вересня цього року виповнилось 106 років. Вже кілька років поспіль він був прикутим до ліжка.

За словами близьких, під час пожежі барон знаходився в будинку один – медсестра відвідувала його протягом кількох годин на день.

За словами опікуна, похований барон буде у Ніцці, в родинній усипальниці Фальц-Фейнів.

Едуард Фальц-Фейн народився у вересні 1912 року в селі Гаврилівка на Херсонщині. Його батько Олександр - агроном, брат засновника заповідника «Асканія-Нова»  Ф. Е. Фальц-Фейна, мати Віра Миколаївна походила із сім'ї генералів й адміралів російського флоту Єпанчіних. Після перевороту 1917 року разом із родичами Едуард фон Фальц-Фейн оселився в Німеччині, потім у Франції, згодом у Ліхтенштейні.

Внесок барона безцінний у відновлення культурної спадщини Херсонщини. Він провадив багаторічну безкорисливу діяльність із повернення в Україну національних культурних цінностей, здійснив особистий внесок в оновлення заповідника «Асканія-Нова». активно сприяв у відновленні історико-культурної спадщини біосферного заповідника «Асканія-Нова», який наразі носить ім’я Фальц-Фейна.

Родина Фальц-Фейнів містить багато таємниць і навіть містичних історій. Але передусім для Херсонщини цінний їхній внесок у збереження культурних та історичних цінностей на Херсонщині. Зокрема дослідженням діяльності родини Фальц-Фейнів та відновленням їхнього доброго імені займався херсонський історик і краєзнавець, почесний громадянин Херсона Август Вірлич.

Пішла людина легенда, людина епоха.

Довідка. «Асканія Нова» – один із найстаріших і найвідоміших заповідників України та Російської імперії, до складу якої входила ця територія. Нова Асканія, придбана за 8 копійок гектар майже 200 років тому німецьким герцогом для створення вівчарської ферми, - справжній гімн унікальною херсонської природі, а також працьовитості і захопленості людей, які створили і зберегли цей природний заповідник. У першу чергу, звичайно, його творцеві, Фрідріху Фальц-Фейну, пам'ятник якому зустрічає біля входу в заповідник. Син німецьких колоністів не пошкодував ні сил, ні часу, ні коштів, ні праці, щоб, по суті, на чужій для себе землі створити куточок, який сучасники порівнювали з Едемом. У назві заповіднику, що розташований у Чаплинському районі Херсонщини, увічнена назва родинного маєтку засновника в Німеччині – Асканія. Нині площа заповіднику сягає 33 307,6 га, з них 11 054 га - «абсолютно заповідна» степова зона. У заповіднику мешкають не менше 1155 видів членистоногих, сім видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування.



 


Фото:

Нашi партнери