Стати чемпіоном неможливо без гарного наставника поряд, який навчить азам, проведе повз перешкоди, допоможе підкорити спортивний Олімп. Популярність кікбоксингу WAKO на теренах України зростає, з’являються нові тренери, які готові не покладаючи рук тренувати юних спортсменів і ставати для них провідниками у світі спорту. Але ж і молоді наставники потребують орієнтирів. Це мають бути лише найкращі, як-от 10 найуспішніших тренерів 2018 року.
Андрій Мартинов (м. Київ, клу « WIZARD», тренерський стаж 24 роки).
Андрій Юрійович є наставником бронзового призера ЧЄ-2018 та багаторазового переможця етапів КС-2018 Артура Руденка, який також очолив свій рейтинг – кращих кікбоксерів минулого року. Окрім того, представник столичної тренерської школи кікбоксингу підготував чемпіона і двічі віце-чемпіона етапів Кубка світу Саміра Мехбалієва, дворазового бронзового медаліста КС-2018 Олексія Зєнкова, а також переможців і призерів національної першості (Демид Карін, Дмитро Сауляк, Іван Якуш, Нікіта Лисак, Георгій Підгулько) й кубкових змагань (Святослав Скарбовчук, Микола Хмельов).Заслужений тренер України.
Юрій Зубов (м. Черкаси, клуб « Вулкан», тренерський стаж 27 років).
У 2018 році вихованці досвідченого черкаського тренера відзначилися на усіх найбільших міжнародних стартах: Іван Ткаченко переміг на першості Європи, Роман Щербатюк став бронзовим призером Євро і володарем золота празького етапу Кубка Європи, тоді як Альбіна Сокол та Анжела Мовчан вибороли срібні відзнаки угорського етапу Кубка світу. На всеукраїнській арені учні Юрія Івановича вибороли медалі ЧУ-2018 (Ярослав Некоз, Владислав Бондаренко, Ольга Дудченко) та КУ-2018 (Михайло Лисак, Микола Токарчук). Заслужений тренер України.
Віталій Губенко (м. Кривий Ріг, клуб « Барс», тренерський стаж 14 років).
За минулий рік вихованці Віталія Анатолійовича підкорили такі вершини: Чемпіонат світу серед юніорів (Олександр Єфіменко, Олег Беспятий), Чемпіонат Європи серед дорослих (Максим Семенчук, Олексій Сердюк), Кубок світу в Будапешті (Олексій Сердюк), Чемпіонати України (Кирило Сизов, Влад Царко, Гліб Чабан, Віталій Мануйленко).
Володимир Єрьомін (м. Павлоград, клуб СОК «Центр», тренерський стаж 15 років).
Повний комплект нагород на юніорській першості планети зібрали учні Володимира Сергійовича: чемпіонство на рахунку Олександра Гошева і Гліба Мазура, срібна нагорода – в Богдана Ситника, бронза – у Данила Петіна. На дорослому Чемпіонаті Європи на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся Олександр Українець. На етапі Кубку світу в Угорщині третю сходинку призового подіуму підкорив Владислав Ярмак. Не менш вдало виступили вихованці Володимира Єрьоміна на внутрішніх змаганнях: вікторія на ЧУ – у Данила Михайлова і Данила Матяша, срібло – в Рубена Огли, бронза – у Владислава Лимаренка. Тренер вищої категорії.
Андрій Севрюков (м. Харків, клуб «Победа», тренерський стаж 25 років).
За підсумками 2018 року Андрій Миколайович може пишатися такими здобутками своїх спортсменів: бронзою ЧЄ та двома третіми місцями на етапах КС Юлії Демченко, «хорватським» золотом КЄ Андрія Сиротенка й Олександра Акімова, третім місцем на ЧУ Атарі Сураджа, вікторією на КУ Ігоря Скорини. Заслужений тренер України.
Анатолій Лабатюк (м. Кам’янець-Подільський, ДЮСШ №2, тренерський стаж 17 років).
Значними успіхами у 2018 році запам’ятаються такі вихованці Анатолія Анатолійовича: Роман Головатюк (бронзою на Європі, золотом на КС, сріблом на КЄ), Антоніна Осецька (третє місце на КС), Жанна Кондратова (топ-3 на Кубку світу), Денис Кушнір, Павло Кондратов, Олександр Назарчук, Владислав Ліпатов, Анастасія Расевич, Олександра Охотнік (медалісти найбільших національних стартів). Заслужений тренер України.
Вячеслав Гопанчук (м. Житомир, ДЮСШ «Авангард», тренерський стаж 24 роки).
Під пильним оком Вячеслава Анатолійовича свою майстерність у минулому році продемонстрували багато його учнів: на юніорському Чемпіонаті світу – Артем Мельник, на континентальній першості та Кубку світу – Володимир Демчук, на Кубку Європи – Андрій Меленівський, на Чемпіонаті України – Артур Ліхіцький, Євгеній Антонюк, Денис Ярош, на Кубку України – Єгор Фролов. Заслужений тренер України. Останні три роки обіймає посаду головного тренера збірної України з кікбоксингу WAKO.
Руслан Осипов (м. Маріуполь, КДЮСШ «Лідер», тренерський стаж понад 15 років).
На різноманітних стартах відзначилися вихованці Руслана В’ячеславовича: Дмитро Кругальський – на Євро в Мариборі, Уляна Міщенко – на австрійському етапі Кубка світу, Артем Марченко, В’ячеслав Птичкін, Гліб Вінников, Давід Штепа – на чемпіонаті України, Михайло Будика, Руслан Барков – на Кубку України. Тренер вищої категорії.
Артем Дріга (м. Курахове, обласна ДЮСШ, тренерський стаж понад 15 років).
На міжнародній арені успішним був один учень Артема Геннадійовича – Владислав Гида, який увійшов до переліку десяти кращих кікбоксерів 2018 року. Він став двічі срібним на континенті й один раз золотим на КС. А ось на внутрішній арені ціла низка вихованців наставника з Донеччини посіла призові місця – це Ринат Аскеров, Данило Проломов, Давид Ткачук, Богдан Челдик, Даніїл Гаращук (володарі золота ЧУ), Данило Вербицький, Андрій Кирієнко, Володимир Спіцин (срібні призери ЧУ), Олександр Новіков, Давид Зуєв (бронза ЧУ), Володимир Волокітін (третє місце на КУ).
Іван Зінченко (м Кривий Ріг, клу « Барс», тренерський стаж 16 років).
Іван Валерійович може пишатися бронзовим здобутком Максима Семенчука на першому етапі ЧЄ в Братиславі, золотом Віталія Мануйленка та бронзою Юрія Перетятька на етапах Кубка світу 2018, перемогами на ЧУ Аміля Мехтієва, Єгора Ярового, Єгора Цісаря, сріблом національної першості Дениса Волянюка та Дмитра Скляра, а також третім місцем на ЧУ Ростислава Герасименка й Олександра Риби. Заслужений тренер України.
Прес-служба Національної федерації кікбоксингу України WAKO