Гарна організація та карантинні обмеження. Херсонські суддя та тренер розповіли про Олімпіаду

44-те  загальнокомандне місце на Олімпіаді у Токіо - такий результат української збірної. Херсонщину у Токіо представляло шестеро спортсменів. Також на Олімпіаді побували Олексій Короленко та Ігор Молчанов. Перший - був суддею, другий - тренер батутиста Миколи Просторова.


Олексій Короленко - тренер зі спортивної гімнастики. Токіо – його перша Олімпіада. На ній у ліцензійному рейтингу він виборов право бути суддею.
Говорить, організація була дуже гарна, але єдине – не можна було виходити з готелю через карантин.

Українські гімнасти на олімпіаді посіли 7-е місце. Олексій Короленко пояснює чому.

«У зв’язку з тим що у Верняєва знайшли допінг, він не зміг поїхати, але команда потрапила на Оліміпіаду, пройшла 2 відбори, завоювала ліцензію, ми посіли 7 місце, були звісно помилки, падіння. Але команда добре готувалась, тут зіграв психологічний фактор кожного спортсмена. Хоча інші спортсмени дуже додали та за складністю, і за класом виконання», - говорить Олексій Короленко.

Вперше на Олімпіаді був тренер зі стрибків на батуті Ігор Молчанов та його вихованець Микола Просторов. Шлях у Токіо для обох був непростим.

 «Крім того, що це був ліцензійний рік, це був рік пандемії. Ми отримали ліцензію в останній момент. З усього світу було 16 спортсменів, ми увійшли шістнадцятими. І за результатами стали дванадцятими. Можна розцінювати це як успіх», - каже Ігор Молчанов.

Досягти вищих результатів нашим спортсменам завадило багато причин, говорить Ігор Молчанов.

«Не вистачає інфраструктури. Немає спортзалів, якщо їх є більше, відтак у спортсменів більше можливостей готуватись до змагань, якщо це літо у залі не 32, а кондиціонери працюють, якщо це зима, то не плюс 14, а плюс 22, як має бути. Плюс фінансування, ті країни, які в лідерах у нашому виді спорту, вони виїжджають за рік на 6 кубків світу, ми – на 2-3 через відсутність фінансування», - додав Ігор Молчанов.

 Директор Херсонського вищого училища фізичної культури Валентин Сух говорить, що немає таких високих результатів, які очікували. Каже, якщо проаналізувати взагалі виступи українських спортсменів – 2012 Лондон - 245, Ріо – 206, в Токіо – 158, то можна побачити, що кількість ліцензій зменшилась до 40.

Щодо наступної Олімпіади-2024 у Парижі, шанси на гарний виступ в українських спортсменів є, говорить директор Херсонського вищого училища фізичної культури Валентин Сух.

«Треба працювати нам всім разом над розвитком інфраструктури на Херсонщині, для цього є всі передумови. Особливо академічне веслування, яке сьогодні, на жаль, виступило сумно і для веслування на байдарках і каноє є всі передумови, щоб ми виступили ще краще, хоч у нас сьогодні є результати», - додав Валентин Сух.

 Джерело: Суспільне.Спорт



Фото:

Нашi партнери