Олімпійська слава Херсонщини

Телеефір ХОДТРК "Скіфія" від 11 жовтня 2013 р. ОЛІМПІЙСЬКА СЛАВА ХЕРСОНЩИНИ

Побачити олімпійську славу Херсонщини у фотографіях, медалях, кубках та спортивних знаряддях можна в обласному краєзнавчому музеї.
З вересня  у ньому діє постійна експозиція. Але це тільки частина тієї роботи, яку проводять музейники для популяризації спорту.
Ось і нещодавно семикласники 34-ої Херсонської школи зустрілися зі срібними призерами Олімпійських  ігор у Сеулі 1988 року Миколою Комаровим та Павлом Гурковським.
   
Хлопчики з цікавістю розглядали срібну олімпійську нагороду. Адже мрія всіх спортсменів  у них в руках. Переможці Олімпійських ігор на все життя стають олімпійцями. І у школярів є можливість поспілкуватися з ними. Микола Комаров і Павло Гурковський присвятили більшу частину життя академічному веслуванню. У їхньому арсеналі – медалі за перші місця у чемпіонатах світу і престижних  турнірах.

А цього разу аудиторія у знатних спортсменів вдячна. Адже хлопчики  вчаться у класі зі спортивною спеціалізацією. І займаються вони, в своїй більшості, водними видами спорту, тому без вагань визначили, що на виставці представлена байдарка, а не каное. 

Саме у водних видах спорту Херсонщина давала видатних спортсменів, серед яких були олімпійські чемпіони. Виступи нинішніх спортсменів з області і матеріальний стан навчальних баз турбує титулованих спортсменів. Саме тому для них важливі  такі зустрічі, під час яких вони надихають з юнь до спортивних перемог.

На зустріч запрошені і спортсмени вже з тренерським стажем. Багато років вони готують дітей і дорослих до перемог. Їхнім вихованцям результати дістаються ще більшими зусиллями. Херсонський регіональний центр «Інваспорт» вже 20 років не дає людям з фізичними вадами почуватись самотніми і непотрібними. 30-35 спортсменів Херсонщини виступають у національних командах. Говорячи про олімпійську славу області, не можна забути про параолімпійські та дефолімпійські ігри, в яких перемагали наші земляки.

Як розповів Іван Міщенко, начальник Херсонського регіонального центру «Інваспорт», олімпійська слава Херсонщини розпочалась 1952 року з імені Івана Сотникова. Він увійшов до десятки кращих на Олімпіаді в Гельсінкі. Говорять, що саме йому належить ідея розвернути лопаті весла таким чином, який прийнятий до сьогодні.

Олімпіади 1956, 1960, 1964 років - зірковий час для гімнастки Лариси Латиніної, який приніс їй 18 медалей, з них - 9 золотих. На Олімпійських іграх у 1972 і 1976 роках, бігун з Нової Каховки Валерій Борзов здобув золото і бронзу.
   
Олімпійську славу на наступних змаганнях підхопили спортсмени-водники. Випускник 34-ої школи Сергій Пострєхін та Сергій Чухрай на Іграх в Монреалі і Москві вибороли 3 золоті медалі.

У Сіднеї-2000, гімнаст Олександр Береш завоював срібну і бронзову медаль. Після трагічної загибелі спортсмена в області проходить турнір на Кубок його імені.

Найвищі спортивні досягнення хотіли представити музейники, хоча експонати, які розповідають про досягнення наших земляків, не може вмістити одна виставка.

Вікторія Дяченко, старший  науковий співробітник ХОКМ, підкреслила, що виставка «Олімпійська слава Херсонщини» є постійно діючою. У ній постійно з’являться нові експонати.
Принаймні, «Інваспорт» пообіцяв доповнити експозицію своїми кубками і медалями.

http://www.skifija.ua/news/url/olimpijska_slava_hersonschini


 


Фото:

Нашi партнери