До уваги тренерів та спортсменів «Інваспорту» з легкої атлетики: зміни в правилах

Правила та Положення Міжнародного паралімпійського комітету з легкої атлетики. Нові Правила - 35 та 36. 11/11/2013

Протягом 2012 року МПК з легкої атлетики повідомив, що планується впровадити нове правило для регулювання метання/штовхання в положенні сидячи.

Протягом 2012-го та 2013-го року МПК з легкої атлетики отримав рекомендації від членів даної організації  і таким чином сформував нове правило, яке вступає в силу з 1 січня 2014 року. 

ЗМІНИ КЛАСИФІКЦІЇ
 
МПК з легкої атлетики створить новий клас F57, що буде об’єднувати  вже існуючі класи F57 та F58. Таким чином з 1-го січня 2014 року клас F58 перестане існувати.
 
ПРОЦЕС ВВЕДЕННЯ «НОВИХ» ПРАВИЛ 35 ТА 36

• 31 грудня 2013 всі спортсмени класів F57 та F58 будуть за раховані до нового класу F57, зберігаючи при цьому статус свого спортивного класу. Наприклад клас F58 зі статусом підтверджений (С) відповідно називатиметься  класом F57 зі статусом підтверджений (С).

• До 31 грудня 2014 спортсменам класу F58 надається право вибирати положення в якому вони братимуть участь у змаганнях (положення сидячи або положення стоячи). До 31 грудня 2014 Національні Паралімпійські Комітети (НПК) повинні подати заяву від імені спортсмена для отримання офіційної згоди на застосування такого права.

• Після отримання дозволу від МПК з легкої атлетики, спортсменам дозволяється проходити міжнародну класифікацію та користуватися своїм правом протягом шести (6) місяців з дня отримання згоди.

• Будь який спортсмен, який не подасть заяву до 31 грудня 2014, або не пройде класифікацію після отримання згоди щодо вибору позиції, втратить право на вибір позиції в якій він братиме участь у змаганні та автоматично вважатиметься, що спортсмен прийняв рішення приймати участь у змаганні в положенні сидячи.

• Після 31 грудня 2014 спортсмен, що змагався в класі F58 має право подати заяву на перегляд рішення щодо його/ її положення в якому він/ вона приймає участь у змаганнях, якщо на це існують медичні підстави НПК повинен подати заявку на  повторне Медичне Обстеженням у відповідності до Правилам Класифікації та Норм МПК з легкої атлетики (Додаток Один 3.3.1)

• Всі існуючі світові рекорди отримані в класі F58 будуть зберігатися на сайті як архівні відомості.

• Всі записи про світові рекорди у класі F58 будуть визнані офіційними даними до 31 грудня 2013 року.

ПРАВИЛО 35: ВИМОГИ ЩОДО ТЕХНІКИ МЕТАННЯ / ШТОВХАННЯ

(спортивні класи F31-34, F51-57)
[Примітка суддям; для інтерпретації цих правил та інших правил щодо форми, розмірів, конструкцій та інших характеристик інвентарю для змагань слід звернутися до Положення 3.3 щодо «Технологій та Обладнання», а зокрема до пункту «фундаментальні принципи», що описаний в положенні 3.3.1.] 

1. Характеристики станка для метання/штовхання 

a) Максимальна висота поверхні станка в місці сидіння, включаючи подушки, які використовуються як сидіння, не повинна перевищувати 75 см.

b) Кожен станок повинен мати сидіння квадратної або прямокутної форми, довжина кожної сторони як мінімум 30 см. Сидіння має бути рівним або передня частина сидіння має бути вищою за задню частину сидіння (нахилене назад). Передня сторона сидіння не має бути нижчою за задню сторону сидіння.

Примітка: Передньою стороною сидіння є площина, що знаходиться якнайдалі від хребта спортсмена в положенні сидячі, не зважаючи на спрямування спортсмена відносно площини приземлення.

с) Сидіння може приєднуватися до бокових опор (поручнів) і спинки з міркувань безпеки. Вони можуть бути виготовлені з нееластичного матеріалу (напр. нееластичний брезент) або з твердої нерухомої конструкції (тверда сталь або алюміній). Спинка може мати подушку, товщина якої не повинна бути більшою ніж 5 см.

d) Спинка сидіння не повинна мати пружин або рухомих з’єднань, або жодних інших елементів, які могли б допомогти під час поштовху метального/штовхального снаряду.

е) Станок може мати жорстку рейку-поручень. Рейка-поручень повинна бути зроблена з цільного прямого куска матеріалу без дуг або вигинів, і в поперечному розрізі повинна мати  круглу або квадратну форму, не овальну або прямокутну. Рейка-поручень не повинна мати в своїй конструкції жодних пружин або рухомих з'єднань або жодних інших елементів, які могли б допомогти під час поштовху метального/штовхального снаряду.

Примітка: Мається на увазі, що більшість матеріалів під дією тиску можуть згинатися та деформуватися, та рішення щодо проектування станка в якому повністю виключалася б можливість згинання, зовсім не доцільне з практичної та економічної точки зору. Проте згинання повинне бути таким щоб його не можна було побачити неозброєним оком. На  думку суддів зміст цих правил та Положення 3.3 порушується.

f) Жодна з частин станка, включаючи рейку-поручень, не повинна рухатися (не враховуючи супроводжуючих рухів яких не можна уникнути) під час виконання вправи з метання/штовхання.

g) Якщо використовується підставка для ніг, то вона призначається лише для опори та забезпечення рівноваги.

h) Інвалідний візок, який відповідає даним критеріям може використовуватися (враховуючи вимогу про те, що візок повинен знаходитися в нерухомому стані під час виконання метально/штовхального руху) 

2. Вимірювання та перевірка станка для метання/штовхання

Станки для метання/штовхання вимірюються та перевіряються у Кол-румах або у зоні змагань до початку самих змагань. Після вимірювання та перевірки станок метання/штовхання не можна вивозити за межі зони змагань до початку самих змагань. Офіційні особи можуть знову перевірити станки для метання/штовхання до, під час або після змагання.
Примітка: Вимірювання станку завжди відбувається, коли спортсмен не сидить на ньому. 

3. Відповідальність спортсмена за відповідність станку для метання/штовхання
Відповідальність за відповідність станку для метання/штовхання до вимог, що зазначені в Правилі 35.1, лежить на спортсменові. Затримка проведення змагань, у зв’язку із тим, що спортсмен прилаштовує станок, не допускається. 

4. Розміщення станку для метання/штовхання (спортивні класи F31-34, F51-57)
Під час розміщення і закріплення станка для метання/штовхання в метальному колі, всі частини станка, рейка-поручень і підставки для ніг необхідно розмістити так, щоб вони залишались всередині вертикальної площі краю кола під час виконання вправи. Рейки-поручні повинні знаходитись у площині вертикальній до метального кола. 

5. Час для закріплення станку для метання/штовхання (спортивні класи F31-34 і F51-57)
До початку виконання першої спроби спортсмену надається достатня кількість часу для розташування станку у колі. Зазвичай встановлюються такі часові рамки:

a) 2 хвилини для спортсменів спортивних класів F32-34 та F54-57, або

b) 3 хвилини для спортсменів спортивних класів F31 та F51-53.

Примітка: Оскільки відповідальність за закріплення станку лежить на офіційних особах і волонтерах, на кожному змаганні Технічний делегат дає спеціальні інструкції для того, щоб спортсмени не марнували час під час підготовки до виконання вправи. 

6. Несправність затискного пристрою (спортивні класи F31-34, F51-57)
Якщо затискний пристрій зламався або не спрацював під час виконання вправи з метання/штовхання, відповідальна офіційна особа повинна:

a) Якщо спортсмен не зазнав невдачі, запропонувати спортсмену повторити спробу (якщо спортсмен задоволений результатом він має можливість зарахувати цю спробу), або

b) Якщо несправність пристрою позначилася на спробі спортсмена, тоді спроба не зараховується і спортсмену дозволяють повторити спробу. 

ПРАВИЛО 36  ТЕХНІКА МЕТАННЯ/ШТОВХАННЯ, ПІДЙОМ ТА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ 

1. Під час змагань із метання/штовхання всі спортсмени (спортивні класи F31-34, F51-57) повинні метати/штовхати снаряд з метального/штовхального станка в положенні сидячи. Під положенням сидячи розуміється:

а) Спортсмен повинен сидіти так, щоб обидві ноги торкалися поверхні сидіння від задньої поверхні колін до задньої частини сідниць (сідничний бугор)

b) Це положення сидячи повинно зберігатися під час виконання вправи метання/штовхання до моменту підтвердження виконання вправи. Рекомендується використовувати прив’язування через верхню частину стегна і/або тазу.

Примітка (і) мета цього правила запобігти впливу на результат виконання вправи за допомогою використання ніг.

Примітка (іі) у разі якщо через анатомічні обмеження спортсмен не має можливості виконати вищезазначену вимогу, напередодні змагань МПК з легкої атлетики проводить інспекцію. МПК з легкої атлетики може надати виключення, що враховувало б всі особливості спортсмена  та не суперечило б правилам. 

2. Спортсмен повинен виконувати свою спробу з нерухомому положенні сидячи.
 
3. Спортсмену не дозволяється торкатися ременів, що знаходяться  за межами вертикальної площини метального кола. 

4. Будь-який рух спортсмена з дійсного положення сидячи з моменту коли спортсмен в положенні сидячи тримає метальний/штовхальний снаряд до моменту підтвердження виконання спроби, буде вважатися за порушення правил.

Прес-служба НКСІУ   


Фото:

Нашi партнери