12 квітня 2014 року у спортивному залі Херсонського державного університету Херсонською обласною федерацією традиційного окінавського Годзю-рю карате-до за підтримки обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» пройшов відкритий міжнародний фестиваль серед дітей та молоді з Годзю-рю карате-до «Таврійський тигр».
Понад 200 спортсменів з Дніпропетровська, Миколаєва і Херсона, віком від 7 до 16 років визначали найсильніших у 48 категоріях у розділах ката, кенто-дзю, кенто-го, ірікумі-дзю та ірікумі-го. Спортивний турнір проводився з нагоди Всесвітнього дня здоров’я з метою пропаганди здорового способу життя, популяризації Годзю-рю карате-до і залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом.
Серед почесних гостей ректор Херсонського державного університету Олександр Ходосовцев, підшефні обласної федерації традиційного окінавського Годзю-рю карате-до - представники Херсонського прикордонного загону, батьки юних учасників фестивалю.
З привітальним словом до учасників і побажанням успішних виступів і перемоги звернувся президент Херсонської обласної федерації традиційного окінавського Годзю-рю карате-до Артем Яковлев (3 дан).
За підсумками змагань у командному заліку переможцем турніру стала збірна команда Херсонської обласної федерації Годзю-рю. Серед кращих спортсменів команди, яких підготували інструктори Іванченко Євген, Днищенко Михайло, Яковлева Олена і Яковлев Артем, - Пегов Влад, Грабовська Віталіна, Рябенко Влад, Майданика Олександр, Хилюк Олексій, Носков Ілля, Гальченко Тимур, Лихнов Олександр, Поленок Богдан, Зверховський Павло, .Васькевич Сашко, .Колос Микола, Сологуб Ілля, Ходосовцев Євген, Комаров Микита, Клочко Роман, Стрелков Кирило, Вичиховський Олександр, Масибут Саша, Яковенко Дмитро, Масибут Юрко.
Друге командне місце у команди з контактного карате, яка завоювала 13 - перших, 4 - других і 2 - третіх місць.
На третьому місці представники УШУ: 3 - перших місця, 4 – других і 4 - третіх місць.
Команда Дзюдо здобула 2 - перших, 3 - других, 4 - третіх місць.
СК «Витязь» завоював 1 перше місце, 5 - других, 3 - третіх місць.
СК «Дніпро» завоював 1 перше, 1 друге і 1 третє місце.
Здобутки команди м. Миколаєва: 3 - перших, 2 - других і 2 третіх місць.
Переможці і призери змагань у своїх вікових категоріях були нагороджені дипломами, кубками і медалями організаторів та партнерів турніру.
Довідка. Годзю-рю карате — це один з основних окінавських стилів карате, що об’єднує в собі комбінації твердої й м'якої техніки. Був заснований в 1920-х роках майстром Тедзюном Міягі (1888—1953). На сьогоднішній день є одним з найпоширеніших стилів карате в усьому світі. Хоронителем традицій і головним представником Міжнародного окінавського Годзю-рю карате є Сенсей Моріо Хігаонна, володар 10 дана.
Міжнародна федерація окінавського Годзю-рю каратэ-до (IOGKF) утворена в липні 1979 року сенсеєм Моріо Хігаонною з метою захисту й збереження традицій Годзю-рю каратэ-до в якості того нематеріального культурного надбання в його первісному виді, який передав Годзю-рю засновник Міягі, а також поширення цього мистецтва всім народам світу.
На сьогодні IOGKF нараховує більше філій в 50 країнах світу. Щороку gasshuku (навчальні семінари) проводяться в різних країнах для забезпечення передачі правильних методів, і сприяння розвитку дружби й обміну між членами федерації. IOGKF є однієї з деяких організацій карате, що японський уряд визнає в якості справжнього японського традиційного бойового мистецтва організації. IOGKF є повноправним членом Нихон Кобудо Kyokai (Японія традиційних бойових мистецтв Association).
Годзю-рю карате — це один з основних окінавських стилів карате, що включає, в основному, мистецтво ударів. Удари наносяться як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). У різних стилях карате також вчать ударам в больові точки та життєво важливі ділянки, використанню захватів, викручуванню суглобів, замкам, утримуванням та кидкам. Людину, що практикує карате, називають каратистом.
Додаток «до» після слова «карате» є ще одним символічним розвитком назви цього бойового мистецтва. «До» є суфіксом, що має численні значення, включаючи «дорогу», «стежку», «напрям» та, у цьому випадку, «шлях». Цей суфікс використовується у назвах багатьох бойових мистецтв. «До» означає, що відповідні мистецтва є не лише прийомами бою, але й несуть духовний елемент при їх вивченні
Фото http://vk.com/id40263285?z=album-50301585_193079573 »