Мінімолодьспорту впроваджує новий пілотний проект з делегування частини повноважень Міністерства спортивним федераціям.
Проект передбачає, що Мінмолодьспорту напряму виділятиме бюджетні кошти декільком національним федераціям для організації і проведення ними спортивних заходів державного та міжнародного рівня. Втілення такого підходу є значним реформаторським кроком і наблизить Україну до європейської моделі державного управління спортом вищих досягнень.
Наразі державні видатки на проведенням змагань і зборів здійснюються державною установою "Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів "Укрспортзабезпечення", що є у сфері управління Мінмолодьспорту. Проте у провідних країнах світу і Європи значна частина повноважень держави делегована громадським організаціям, таким як федерації, асоціації, спілки, спортивні клуби та об’єднання. Вони безпосередньо проводять змагання, навчання тренерів та сертифікацію суддів, організацію спортивних зборів та змагань, займаються всією поточною роботою пов'язаною з розвитком того чи іншого виду спорту.
Наразі до участі в пілотному проекті Міністерства молоді та спорту заплановано залучити 5-7 національних спортивних федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Критерії відбору – спроможність федерації виконувати весь обсяг роботи по організації та проведенню спортивних заходів, в тому числі з казначейським обслуговуванням видатків з держбюджету, наявність необхідного штату співробітників, офісу, осередків в регіонах України.
Вивчаючи моделі управління спортивною сферу в розвинених країнах, експерти Мінмолодьспорту дійшли висновку, що там державні органи не виконують функцію безпосереднього виконавця – організатора змагань та зборів, як це до сьогодні є в Україні. Натомість міністерства спорту є тільки регулятором сфери - займаються збором і аналізом інформації, визначенням правил, створенням законодавчої бази, що стимулює розвиток сфери і популяризацію спорту. Міністерства від імені держави виступають замовником спортивних послуг, таких як: представництво країни на міжнародній арені, проведення всередині країни міжнародних змагань, піклування про здоров'я нації через дитячий і масовий спорт, заходи для пропаганди здорового способу життя та ін. Але безпосереднім виконавцем цих замовлень виступають спортивні федерації та клуби, що напряму фінансуються державою.
Як зазначив Міністр, Україна обрала європейський шлях розвитку, тому радянська модель управління спортивною сферою, що й досі функціонує, має бути реформована. «Цей пілотний проект – крок до європейської системи управління спортом. Його успішне втілення дозволить нам підвищити продуктивність, як Міністерства, так і федерацій, не розгубивши ті надбання, які у нас є. Українські національні спортивні федерації отримують більше повноважень та відповідальності», - зазначив Дмитро Булатов.
За словами Міністра, цей проект матиме й додатковий антикорупційний ефект, оскільки федерації - це громадські організації, в яких рішення приймаються колегіально, отож є більше можливостей для контролю, що збільшує ступінь прозорості. «Федерації, як ніхто інший зацікавлені в тому, щоб ефективно використовувати кожну копійку. Відповідно ми отримуємо додатковий контроль і більшу ефективність”, - підкреслив Дмитро Булатов.