Сергій Бубка взяв участь у зустрічі послів ЮНЕСКО

У Парижі на чолі з генеральним директором Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури Іриною Боковою відбулася щорічна нарада почесних послів та послів доброї волі ЮНЕСКО.

Серед учасників – олімпійський чемпіон Сергій Бубка (Україна), музикант симфонічного оркестру Мілтон Маскіадрі (Уругвай), мистецтвознавець та актриса Клара Кессоус (Франція), скульптор Амрі Амінов (Таджикистан), музикант Чіко Боучіху (Франція) та багато інших відомих діячів.

Головною метою зустрічі стало обговорення актуальних питань щодо захисту та збереження культурної спадщини, адже саме культура є сутністю людства та несе в собі цінності та самобутність народів.

На заході президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка проінформував присутніх про свою діяльність як Посла спорту ЮНЕСКО та представив дуже важливий для збереження історичної та культурної спадщини України проект, який йому вдалося реалізувати у минулому році.

«Під час своїх наукових пошуків я разом із відомими українськими вченими професорами Володимиром Платоновим та Марією Булатовою відкрив для себе цікавий факт – проведення у 1913 році у Києві I Російської Олімпіади. Ця подія мала велике історичне, культурне, гуманітарне значення для тодішнього Києва. Наприклад, в Олімпіаді-1913 вперше взяли участь жінки-спортсменки. Нажаль, надбання цієї події з роками були забуті», - сказав Сергій Бубка.

Саме тому з ініціативи головного олімпійця країни в українській столиці відбулося спортивне свято, присвячене 100-річчю Олімпійського Києва, були видані трьома мовами книги на цю тематику; проведена Міжнародна науково-практична конференція «Олімпійський спорт: історія та сучасність», в якій взяли участь 400 науковців з 30 країн світу; відкрита олімпійська експозиція у музеї історії Києва; спільно з «Укрпоштою» виготовлена марка до 100-річчя Олімпійського Києва, яку було урочисто «погашено» під час святкування.

«Ще один проект, який тісно перекликається з попереднім, є запровадження освітнього проекту «Олімпійська книга». Завдяки їй бібліотеки 20 000 загальноосвітніх шкіл України отримали від НОК України безкоштовно більше 900 000 екземплярів олімпійської літератури», - додав Сергій Бубка.

Додамо, цей проект вже набув міжнародне продовження. За підтримки Європейських Олімпійських Комітетів та Комісії олімпійської культури і освіти ЄОК в 2011-2013 роках було випущено англомовну версію Олімпійського путівника та розповсюджено серед юних учасників Європейських юнацьких олімпійських фестивалів.

Президент НОК України також розповів про свої плани на майбутнє, де важливим моментом буде пропаганда здорового способу життя, спорту, олімпійських цінностей у різних куточках світу, а також ознайомлення молоді з історією, новими фактами Олімпійських ігор.

Присутні високо оцінили прагнення та дії чемпіона спорту ЮНЕСКО Сергія Бубки щодо впровадження ініціатив задля збереження історичної та культурної спадщини.

НОК України


Фото:

Нашi партнери