Позитивні емоції, спілкування з однодумцями, доступність до занять, підтримка тонусу організму – все це дають заняття Фрізбі!
Цей вид спорту в останні роки набув у світі значної популярності, хоча перший літаючий диск з’явився в кінці 40-х років XX століття у США, Тоді в американському суспільстві була популярна тема «невпізнаних літаючих об'єктів». Цим скористався Уолтер Фрідеріх Моррісон, який придумав в 1948 році «літаючу тарілку», яка зовні нагадувала НЛО.
Проте цей перший диск був невдалим. Після ряду вдосконалень та експериментів тарілка із пластику, зроблена Моррісоном в 1955 році, стала літати над землею. В той же час студенти Єльського університету у вільний від навчання час кидали один в одного бляшаними підставками для пирогів фірми Frisbie Pie Company. Назва «фрісбі» була настільки популярною серед студентів, що літаючим тарілкам дали назву «фрізбі». Буква «с» була навмисно змінена на «з», щоб Frisbie Pie Company не могла висувати претензії до назви.
Сьогодні літаючий диск (фрізбі) - пластмасовий спортивний снаряд у формі диска діаметром 20-30 см із загнутими краями, вагою від 75 до 200 грамів. Завдяки загнутим краям, літаючий диск при обертанні формує підйомну силу, яка утримує його в повітрі протягом польоту. В якісних дисках вага зосереджена на краях, що робить його політ стабільним і не дозволяє завалюватись вбік
Ігри з літаючим диском є ефективним засобом розвитку і вдосконалення таких фізичних якостей як спритність, швидкість, загальна та швидкісна витривалість, сила м’язів рук, ніг та тулубу. Постійні тренування та ігри з літаючим диском сприяють поліпшенню координації та точності рухів, підвищують швидкість рухової реакції, удосконалюють зоровий і вестибулярний апарат та здатність орієнтуватися в просторі.
На відміну від більшості видів спорту, почати грати з фрізбі можна в будь-якому віці, на будь-якому майданчику (на траві, на піску і залі), і за досить короткий проміжок часу досягти позитивних результатів.
Найпростіша гра – це звичайне кидання літаючого диска двома або більш гравцями з рук в руки так, щоб тарілка не торкалася землі. Але є і складніші ігри, такі як алтимат, гатс, дискогольф, дабл-диск-корт, дог-фрізбі (гра разом з собакою) та фрістайл з літаючим диском.
Детальніше про цей вид спорту у розділі сайту «Статті»