Херсонська студентка їде до США для участі у ХІІ чемпіонаті світу з рогейну

Студентка другого курсу факультету фізичного виховання і спорту ХДУ, чемпіонка і призерка чемпіонатів світу з рогейну, багаторазова чемпіонка Європи, а також Всесвітніх ігор «Тафіка» Юлія Кобець принесла рідному  вузу і місту нові спортивні перемоги.

За інформацією прес-служби ХДУ, літній спортивний сезон виявився для херсонської спортсменки надзвичайно  насиченим. Ще на початку червня Юлія Кобець взяла участь у ХІ чемпіонаті Європи з рогейну у м. Орава «Естонія), де посіла друге місце. У липні на змаганнях з радіоорієнтування Юлія теж показала дуже високий рівень спортивної підготовки – зайняла всі три призові місця на ІХ чемпіонаті Європи, який проходив у місті Приморско (Болгарія).  Але на досягнутих успіхах херсонська студентка не збирається зупиняться. 12 серпня Юлія Кобець відправляється у США, де з 14 по 19 серпня у Національному парку  Південної Дакоти «Чорні пагорби» проходитиме ХІІ чемпіонат світу з рогейну.

Довідка. Рогейн (англ. rogaining) — вид спорту, близький спортивному орієнтуванню, пригодницьким перегонам, гірським марафонам та іншим видам спорту. Батьківщина рогейну – Австралія. Формально його можна вважати командним добовим орієнтуванням по вибору, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного орієнтування.
Рогейн в його класичному 24-годинному варіанті — командний вид спорту. Міжнародний стандарт передбачає участь у змаганнях з рогейну команд чисельністю від двох до п'яти осіб, які не мають права розділятися на дистанції. Основне завдання — набрати за обмежений проміжок часу (зазвичай 24 години, але змагання проводяться і в скороченому форматі — 6, 8, 10, 12 годин) максимальну суму очок, які присуджуються за відвідування контрольних пунктів, встановлених на місцевості. За кожну хвилину запізнення після закінчення відведеного часу з суми очок, набраної командою, віднімається по одному штрафному очку, а при запізненні на фініш на 30 і більше хвилин результат команди анулюється. Контрольні пункти мають різну цінність, виражену в очках, залежно від віддаленості від старту і складності КП, і проходити їх можна в довільному порядку.
Основна ідея рогейну — це спорт для всіх. Для кожної команди важливо визначити, які цілі вона ставить перед собою, і від цього залежатимуть відповіді на багато питань — вибір тактики, спорядження, екіпіровки. Всі змагання з рогейну, в тому числі чемпіонати світу, відкриті для участі всіх бажаючих.


Фото:

Нашi партнери