Жіноча команда України - бронзовий призер олімпіади 2014, чоловіча – на 6 місці

У останньому 11-му турі  жіноча команда України, зустрічаючись з рейтинг-фаворитом - командою Китаю на чолі з чемпіонкою світу Хоу Юфань, зіграла 2: 2.

На усіх дошках у Анни  Музичук, Марії  Музичук, Ганни Ушеніної і Наталії  Жукової  були зафіксовані нічийні результати. Обидві команди, набравши по 18 очок,  поділили 2-3 місця. Але кращий додатковий показник  дозволив команді Китаю (особисті очки у спортсменок - 32,5)  стати срібними призерами, а українська команда з 28, 5 очками  другу олімпіаду поспіль стає бронзовим призером. Теоретично наздогнати українок і китаянок могла збірна Німеччини, але німкені в останньому турі не змогли виграти у команди Грузії.

Перемогу на Олімпіаді святкувала збірна Росії, яка виграла 10 з 11 матчів - 20 командних очок. Цікаво, що росіянки жодного разу не зіграли внічию, а єдину поразку зазнали від збірної України в передостанньому турі.

Відзначимо, що жіноча збірна України з шахів у своїй історії по разу вигравала два найбільших змагання - Олімпіаду (2006) та командний чемпіонат світу (2013) і двічі - командний чемпіонат Європи (1992, 2013).

Наші щирі вітання бронзовим призерам Олімпіади - Анні Музичук, Марії Музичук, Анні Ушеніній, Наталії Жуковій та  Інні Гапоненко!

Пишаємось тим,  що у складі збірної України виступили дві чарівні представниці  херсонської шахової школи - Наталія Жукова і Інна Гапоненко!

Чоловічій команді України, яка зустрічалася в останньому турі з командою Угорщини, для попадання в призери олімпіади потрібна була тільки перемога. На жаль, українським  шахістам не вдалося досягти цієї мети. У результаті - нічиї на усіх дошках (Пономарьов, Ельянов, Коробов, Моісеєнко), але, на відміну від жіночкої команди, це дозволили чоловічій команді України з набраними 16 очками розділити лише 6-11 місця, а за додатковими показниками посісти 6 місце.


Фото:

Нашi партнери