Спільна робоча група Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету, національних спортивних федерацій завершує розробку концепції реформування спортивної галузі України.
2 вересня під час прес-конференції про проведену роботу розповіли Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов, президент НОК Сергій Бубка та керівник робочої групи, президент Федерації плавання Дмитро Качуровський.
За їх словами, система спорту України приводиться у відповідність до провідних міжнародних стандартів.
«Основна мета проведення реформування галузі фізичної культури та спорту - приведення нашої системи у відповідність до провідних міжнародних стандартів, - відзначив Сергій Бубка. - Життя не стоїть на місці. Сучасний спорт розвивається швидкими темпами. Нам необхідно йти в ногу з часом, постійно удосконалюватись. Дуже важливо вибудувати нові ефективні взаємовідносини між усіма організаціями, задіяними у спортивній галузі. При цьому необхідно зберегти все те позитивне та корисне, що вибудовувалось раніше протягом багатьох років. В цілому, напрацювання щодо реформ повинні увібрати в себе все найкраще з міжнародної та нашої практики. Наразі Національний олімпійський комітет вже понад 9 років працює в подібній системі координат, взявши курс на результативність. Наші взаємовідносини з суб'єктами олімпійського руху, зокрема з олімпійськими федераціями, побудовані на чітких та прозорих принципах – є кращий результат та більше медалей на провідних міжнародних стартах – є більша фінансова допомога від НОК. Таким же чином, до речі, вибудувана і система взаємодії Міжнародного Олімпійського Комітету з міжнародними спортивними федераціями та національними олімпійськими комітетами», - підкреслив головний олімпієць країни.
«Процес реформування спортивної галузі розділений на три етапи: перший - проектування, другий - прийняття законодавчої бази і третій - впровадження реформ, - сказав Дмитро Булатов. - Зараз завершується розробка концепції реформування спортивної галузі. її буде винесено на обговорення 10 вересня на конференції, в якій візьмуть участь всі національні спортивні федерації. На Спортивному конгресі України, який відбудеться в середині жовтня, буде представлена фінальна версія концепції, нова редакція закону України "Про фізичну культуру та спорт" та план законодавчих і нормативних змін. Зараз спортивну галузь України регулюють понад 400 нормативних актів, ми сподіваємося, що після реформи їх залишиться не більше 50».
У результаті реформування спортивної галузі заняття спортом стануть для людей доступнішими.
За словами Дмитра Качуровського, у всіх розвинутих країнах за види спорту відповідають спортивні федерації. Така практика буде введена і в Україні. «Держава стане замовником по основних чотирьох видах діяльності: спорт високих досягнень, спорт в системі освіти, масовий спорт та розвиток інфраструктури. А нинішні повноваження держави з розвитку видів спорту візьмуть на себе національні спортивні федерації», - зазначив Дмитро Качуровський.
Керівник робочої групи з питань реформування спортивної галузі України також підкреслив, що в результаті реформи заняття спортом стануть для людей доступними, а послуги - якіснішими. «Наша головна мета - це побудова здорової сильної нації і спорту в цьому відводиться значна роль», - наголосив він.
За інформацією НОК України