Мінмолодьспорту у березні-листопаді 2014 – робочий звіт

Міністерство молоді та спорту України пропонує вашій увазі звіт діяльності в період з березня по листопад 2014 року.

Спортивний напрямок:

- Постійна та систематична робота з Мінфіном, Держказначейством та Фондом Соціального Страхування (кошти на ДЮСШ). Допомога по виплатам через місцеві бюджети в т. ч. в Донецькій та Луганській області. Заборгованості виплачені, фінансування відбувається згідно календарного плану.

- Збереження спортивного календаря – в повному обсязі підготовка та участь українських спортсменів, тренерів та збірних з олімпійських, неолімпійських видів спорту після двох секвестрів та зменшення бюджету, за рахунок оптимізації та корупційних запобіжників.

- Ліквідація концерну "Спортивні арени України". Зняття фінансового навантаження з НСК "Олімпійський", "Арена Львів" та Палацу Спорту. Відбір та призначення нового обізнаного керівництва. Відкрито безкоштовний доступ для професійних спортсменів та аматорів згідно пропозицій спортивних федерацій та інших неурядових організацій. Вигідні умови для проведення заходів спортивного призначення.

- Невідкладне сприяння та як наслідок - введення у експлуатацію басейну "Купава" (м. Бровари). Об’єкт має стратегічне значення для м. Бровари.

- Реформа сфери спорту. Розроблено Концепцію реформи та проект Закону "Про фізичну культуру і спорт". Зараз відбувається публічне громадське обговорення Концепції та проекту. Складено дорожню карту наступних етапів: ратифікація та імплементація.

- Максимальна відкритість роботи міністерства із спортивною громадськістю, федераціями, ЗМІ.

- Вперше Міністерство розпочало діалог із асоціаціями альтернативних видів спорту (налічують в собі сотні тисяч людей) – брейк-денс, Street Workout, паркур тощо. Активна підтримка заходів.

- Поточна боротьба с корупцією в Міністерстві, а також сучасні превентивні та технологічні запобіжні заходи.

- Інформатизація галузі в рамках створення електронного врядування.

- Зміни в роботі ДП "Укрспортзабезпечення" (проект із "Ощадбанком"). Електронна фіксація план-факт-результат, а також деталізована аналітика. Загальний бюджет ДП “УСО”, 535 млн грн.;

- Влаштування дітей-учнів спортивних училищ з Донецька та Луганська в аналогічні спеціалізовані заклади в інших регіонах (на даний час 223 учні плюс їхні тренери).

- Сприяння спортсменам в отриманні  обіцяного житла. Є факти отримання житла спортсменами.

- Добровільна купівля казначейських зобов`язань у фонд допомоги збройним силам України за участю чемпіонів олімпійських ігор та світових спортивних змагань. Участь олімпійських та світових чемпіонів.

- За домовленістю багаторазово отримано фінансову допомогу міжнародних спортивних федерацій у вигляді сплати за збори та змагання українських спортсменів.

- Повернення у державну власність майна (будівля під Будинок Молоді, вул. Еспланадна, 17, льодовий палац «Авангард», Київський Велотрек та інші).

- Участь Міністерства, як третьої сторони у судових процесах повернення спортивних об`єктів у державну власність (спільна мета влади і спортивної спільноти). Тривають судові справи на користь держави.

- Створення Центрів олімпійської підготовки з хокею, художньої гімнастики та легкої атлетики з привязкою до об`ектів спортивної інфраструктури, які знаходяться в державній власності (Мінмолодьспорт).

- Програма Розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Розробка інтернет сайту та мобільних додатків до всієї спортивної інфраструктури, яка існує, та її функціоналу.

- Підтримка ініціативи Національного університету фізичного виховання та спорту – додаткові бали для абітурієнтів – переможців та призерів національних змагань.

- Підтримка всіх пропозицій від Національного Комітету Спорту Інвалідів України (рішення КМУ, виплати стипендій, премій та нагород, поточне фінансування в повному обсязі зобов’язань та інше).

Молодіжна політика:

- Удосконалення нормативно-правової бази. Прийнято низку постанов, розпоряджень, актів та положень КМУ задля кращого забезпечення реальних потреб молоді. Внесені законодавчі ініціативи щодо молодіжних центрів та неформальної освіти.

- Забезпечено державну реєстрацію документів задля наближення їх до реального життя: звіти, підсумкові звіти, порядки реалізації та інше.

- Конкурс проектів молодіжних та дитячих громадських організацій за участю ПРООН, Фонду Відродження, Фонду Богдана Гаврилишина, громадської платформи країн Східного Партнерства та реалізація інших важливих для молоді проектів.

- Спільно з ПРООН – проведення Молодіжного форуму.

- Концепція молодіжної політики до 2020 року – розроблена разом із молодіжними та громадськими організаціями, спеціалістами ЄС, Ради Європи та ООН. Завершено громадське обговорення, завершується робота над документом.

- Формальні та неформальні зустрічі Міністра із студентами українських вищих навчальних закладів. Горизонтальне та двостороннє спілкування

- Перманентна допомога бійцям в АТО та пораненим, які знаходяться на лікуванні у шпиталях. Ресурсна, фінансова та мотиваційна підтримка.
Міжнародне співробітництво (досягнення та план заходів):

- Співробітництво із системою ООН в Україні.

- Співробітництво із донорськими організаціями США в Україні.

- Співробітництво із Радою Європи та Європейською Комісією.

- Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Узгоджено план заходів та дій.

- Волонтерські програми.


Фото:

Нашi партнери