Здоров’я дітей – одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вихователів, суспільства в цілому. Проте, за статистикою в Україні в середньому 70% дітей мають різні порушення соматичного та психічного характеру, зростає кількість дітей, які мають психоневрологічні захворювання. Важливими причинами відхилень у здорових дітей є несприятливі соціально-матеріальні, побутові умови, відсутність належних умов для ігор, занять, наявність у більшості дітей різних вікових груп гіподинамії (режим малої рухомості), недостатньо збалансоване харчування та інше.
Слабкий фізичний розвиток, недостатній рівень фізичної підготовленості певної частини дітей свідчать про те, що якість фізичного виховання дошкільнят не відповідає завданням формування, збереження, зміцнення здоров’я, виявлення та використання їхніх резервних можливостей.
З метою надання методичної допомоги, обміну досвідом з питань оздоровчої спрямованості з фізичного виховання і було проведено міський семінар інструкторів з фізвиховання і вихователів міських та сільських дошкільних закладів з теми «Здоров’язберігаючі та здоров’яформуючі технології у дошкільному навчальному закладі» на базі дошкільного навчального закладу №1 «Олімпієць» міста Гола Пристань.
На семінар прибуло 34 педагоги-дошкільники: це і завідуючі садочками, і вихователі-методисти, і інструктори з фізвиховання, і вихователі. Приємно, що на семінарі вступне вітальне слово сказав міський голова Анатолій Негра, який наголосив, що здоров’я починається з тепла, затишку і комфорту у закладах, тому протягом останніх років було реалізовано два інвестиційних проекти у сфері енергозбереження в дошкільних навчальних закладах міста:
- проект цільових екологічних (зелених) інвестицій "Капітальний ремонт ДНЗ№1 "Олімпієць" в м. Гола Пристань", в процесі реалізації якого замінені вікна і двері на металопластикові, проведений капітальний ремонт покрівлі з її утепленням та фасаду будівель з використанням пінополіуретану;
- проект "Впровадження енергозбережних технологій в дитячих садках Голої Пристані", в результаті якого в ДНЗ №1 встановлено 20 геліоустановок для гарячого водопостачання і 24 рекуператори повітря, а в ДНЗ №2 "Посмішка" проведений капітальний ремонт покрівлі з утепленням поліуретаном, проведена термореновація вікон, частково замінені двері на металопластикові, встановлено 10 геліоустановок.
Загальна кошторисна вартість цих проектів склала більше 4 мільйонів гривень, в тому числі 600 тисяч гривень за рахунок співфінансування з міського бюджету. Усі присутні переглянули відеофільм про початок введення проекту саме у ДНЗ № 1, що на сьогодні дало дуже позитивний результат.
З подальшим планом роботи усіх ознайомила завідувач Н. Попова. У чудовому актовому залі вихователем другої молодшої групи Оксаною Прокопчук було показано фізкомплекс «Подорож Боровичка», на якому діти удосконалювали свої вміння зі спортивної спритності.
Наступним дуже цікавим і корисним заняттям, проведеним вихователем-інструктором Оленою Прокопенко було заняття з розвитку рухів з використанням фітбол-гімнастики у старшій групі «Подорож Колобка». На цьому занятті вихователі навчилися правильно використовувати фітболи, методично правильно підбирати їх для дітей, враховуючи зріст, визначили базові положення дітей на м`ячах під час виконання вправ.
Наступним етапом семінару став показ-практикум з використання нетрадиційного обладнання «Парашут», яке презентувала вихователь старшої логопедичної групи Галина Лук`янченко. Були проведені ігри «Море», «Клоун», «Краща пара», «Карусель», «Злови м`яч». Головним було те, що усе заняття проходило під «живий» музичний супровід, а це в дошкільному закладі дуже важливо, і, на жаль, не кожен навчальний заклад сьогодні має у штаті музичного керівника. І на завершення спілкування з маленькими дошкільнятами у музичній залі гості побачили музично-хореографічну композицію «Українська осінь» під керівництвом музичного керівника Юлії Вихор. Діти старших груп виконали танок «Козаки» та хореографічну картинку «Одна калина», що ще раз підтверджує виховання почуття любові до українських звичаїв, народних танців та пісень, патріотизму.
Під час обговорення і підведення підсумків усіма учасниками було визначено актуальність даного заходу, його висока методична підготовка, професійна майстерність вихователів ДНЗ №1.
На згадку про семінар адміністрація дошкільного закладу подарувала брошури з методичними рекомендаціями щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному закладі. В свою чергу гості подякували за теплий, щирий прийом і висловили бажання і надалі співпрацювати. В свою чергу хочу відзначити високий рівень підготовки семінару, плідну методичну роботу завідувача Попової Наталії Володимирівни, вихователя методиста Ангеліни Євдакової та вихователя-методиста Наталії Русанової