Ігор Жданов презентував уряду Дорожню карту реформ у сфері фізичної культури і спорту

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов 11 березня презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Дорожню карту реформ у сфері фізичної культури і спорту.

"Дорожня карта реформ, яку ми розробили під час проведення сесій стратегічного планування, складається з чотирьох основних напрямів. Це оптимізація функцій Міністерства, приведення їх у відповідність із європейськими стандартами; підвищення прозорості діяльності Міністерства, боротьба з корупцією; підвищення автономії національних спортивних федерацій; вдосконалення національного антидопінгового законодавства", - наголосив Ігор Жданов під час презентації.

Міністр наголосив, що за результатами функціонального обстеження Міністерства виявлено ряд функцій, які є надлишковими або дублюються. Для їхньої оптимізації було підготовлено пакет законодавчих змін, зокрема, до базового закону "Про фізичну культуру і спорт", винесений на широке громадське обговорення: "Ми отримали зворотній зв'язок у вигляді конкретних пропозицій до тексту законопроекту та врахували найбільш важливі й конструктивні зауваження. Буде також проведена презентація і обговорення цього законопроекту в профільному Комітеті Верховної Ради України".

Підвищення автономії національних спортивних федерацій – окремий важливий напрямок реформування сфери спорту, зазначив Ігор Жданов.
"В Україні національні федерації до цих пір є досить залежними від Міністерства. Це гібрид та вкрай неефективна система – ми відійшли від радянської, але так і не дійшли до європейської моделі. Тому наступний напрям реформи – суттєве підвищення автономності національних спортивних федерацій.", Як було анонсовано раніше, у другому кварталі 2015 р. буде здійснено відповідний пілотний проект. До участі в ньому вже зголосилися 17 національних олімпійських та неолімпійських федерацій. Документи про його проведення подані до Кабінету Міністрів.

Ігор Жданов окремо подякував Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку та Міністру фінансів України Наталії Яресько за розуміння важливості субвенції для 534 ДЮСШ, які в 2015 переведені на фінансування з місцевих бюджетів.

Очікувані результати реформування галузі - зменшення адміністративних витрат держави через оптимізацію функцій Міністерства, збереження системи масового спорту в Україні; утримання передових позицій на міжнародній спортивній арені; зменшення навантаження на Держбюджет шляхом залучення позабюджетних коштів на розвиток спорту; створення розгалуженої мережі спортивних закладів на місцях – не менше 1 закладу на 5 тис. населення.


Фото:

Нашi партнери