У корейському Кванджу на стадіоні «Ворлд кап» пройшла церемонія відкриття XXVIII Універсіади. Студентські Ігри-2015, які проходять з 3 по 14 липня, відкрила президент Республіки Корея Парк Гин Хе.
Під гімн «Гаудеамуса» було піднято прапор ФІСУ. Запалив вогонь Універсіади олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Янг Хак Сон.
У змаганнях візьмуть участь 12 200 спортсменів з 140 країн світу у 21 виді спорту та розіграють 272 комплекти нагород.
Україна на студентських іграх представлена 136 спортсменами, які боротимуться за медалі в 14 видах спорту спорту (академічне веслування, фехтування, гімнастика спортивна (чоловіки), художня гімнастика, легка атлетика, волейбол (чоловіки і жінки), плавання, дзюдо, гандбол (жінки), стрільба з лука, теніс, футбол, тхеквондо, гольф).
Цікаві факти з історії Всесвітніх Універсіад:
– На всіх літніх Універсіадах присутні 13 видів спорту – баскетбол, водне поло, волейбол, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, плавання, стрибки у воду, спортивна гімнастика, теніс, художня гімнастика, фехтування і футбол. Решта дисциплін пропонує оргкомітет кожної Універсіади.
У Кванджу зробили ставку на бейсбол, гандбол, гольф, стрільбу з лука, яких не було в Казані, а також академічне веслування, бадмінтон і стрільбу. Змагання з цих видів проводилися і два роки тому. При цьому втратили свій «університетський статус» олімпійські види спорту – бокс, веслування на байдарках і каное, пляжний волейбол, синхронне плавання, важка атлетика, хокей на траві.
– Південнокорейське місто Кванджу з півторамільйонним населенням на південному заході країни був обраний столицею літньої Універсіади в травні 2009 року, перемігши канадський Едмонтон і Тайбей (Тайвань), який прийме аналогічні змагання через два роки. При цьому сам Кванджу поступився Казані на виборах столиці Універсіади 2013 року.
– Перша Всесвітня літня Універсіада відбулася під егідою ФІСУ в 1959 році в італійському Турині, а через рік у Шамоні (Франція) відбулися перші зимові Студентські гри.
– Починаючи з 1981 року літні та зимові Універсіади проводяться упродовж одного року. Так, у лютому нинішнього року відбулася зимова Універсіада в іспанській Гранаді і словацьких Штрбське-Плесо та Осрблі. У 2017 році змагання пройдуть в Тайбеї і казахстанської Алма-Аті, зимова Універсіада 2019 року відбудеться в Красноярську. Місце проведення літньої Універсіади 2019 року поки що не визначено: від організації цього турніру відмовилася Бразиліа.
– Південна Корея втретє організовує Всесвітню Універсіаду. У 2003 році в Тегу пройшли літні змагання, в 1997 зимові в Муджу.
Результати виступів збірної студентської команди України на Всесвітніх літніх і зимових Універсіадах (1993 – 2015 роки)
Всього завойовано 553 медалі, зокрема: золотих - 183, срібних -184, бронзових -186: зимові Універсіади: золоті - 31, срібні – 37, бронзові - 34, літні Універсіади: золоті – 152, срібні – 147, бронзові – 152.
Серед чемпіонів і призерів літньої Універсіади є і представники Херсонської області, беруть участь у змаганнях з 1993 року:
1993 рік - XVII Універсіада, м. Буфалло (США): по 3 золоті медалі завоювали Тетяна Лисенко і Наталія Калініна (спортивна гімнастика).
1995 рік - XVIIІ Універсіада, м. Фукуока (Японія): Юрій Білоног золото у легкій атлетиці виборов.
1997 рік - ХІХ Універсіада, м. Катанья, Палермо, Месіна (о.Сицилія, Італія): золото знову у легкій атлетиці завоював Юрій Білоног.
1999 рік - ХХ Універсіада, м. Пальма-де-Майорка, (Іспанія): спортивна гімнастика - Олександр Береш (золото), Карпенко Вікторія (срібло, бронза), легка атлетика - Піскунов Владислав (Бронза).
2001 рік - ХХІ Універсіада, м. Пекін (Китай): легка атлетика - срібні нагороди у Владислава Піскунова і Юрія Білонога.
2003 рік - ХХІІ Універсіада, м.Тегу (Південна Корея): легка атлетика - Олександр Корчмід (золото), спортивна гімнастика - Сергій Вяльцев (срібло).
2005 рік - ХХІІІ Універсіада, м. Ізмір (Туреччина) : легка атлетика - Олександр Корчмід (бронза).
2007 рік - ХXIV Універсіада, м. Бангкок (Таїланд): легка атлетика - Наталья Пігіда (золото), стрільба кульова - Сергій Кудря (бронза).
2013 рік - XXVІІ Універсіада, м. Казань (Росія): легка атлетика – Андрій Проценко (срібло), веслування академічне - Василь Завгородній, Станіслав Чумраєв, Віталій Цуркан, Анатолій Радченко, Владислав Нікулін (срібло, вісімка), Євгенія Німченко і Дарина Верхогляд (бронза).