У Генічеську стартував міжнародний шаховий турнір

З 1 по 9 серпня у м. Генічеську у спортивному залі медичного училища проходить Міжнародний шаховий фестиваль  «Азовська хвиля-2015»
пам'яті В.С.Ларіна та ХХVІІ Меморіал двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-випробувача, національного героя кримсько-татарського народу  Ахмет-Хан-Султана.  

У змаганнях беруть участь  шахісти з України та Білорусі, всього понад 100 спортсменів.
 
На урочистому відкритті змагань  з привітаннями до учасників  і гостей звернулися  секретар Генічеської міської ради Олександр Кожухов і начальник  відділу у справах сім’ї,  молоді та спорту Генічеської районної державної адміністрації Лілія  Філіпова, які побажали шахістам безкомпромісної боротьби, яскравих  перемог і  гарного відпочинку.  

Всі пристуні хвилиною мовчання вшанували пам'ять  Віктора  Ларіна, льотчика-випробувача  Амет-Хан-Султана  і  українських військовослужбовців, що загинули в зоні АТО.

Зазначимо, у Міжнародному шаховому фестивалі  «Азовська хвиля-2015» пам'яті В.С.Ларіна чоловіки і жінки грають у загальному турнірі за швейцарською системою в 9 турів з роздільним заліком.
Учасниками  турніру ХХVІІ Меморіалу  льотчика-випробувача Амет-Хан Султана  є  юнакі і дівчата  не старше 2001 року народження. змагання проводяться за швейцарською системою в 9 турів з особисто-командним заліком. Склад команди - троє хлопців і одна дівчина.

Довідка. Перший шаховий турнір у м. Генічеську був  проведений влятку 1988 року за ініціативи директора Генічеської філії Херсонського  шахово-шашкового  клубу Віктора Ларіна і мав назву «Дружба». У ньому взяли участь 10 команд із Генічеська, Каховки, Харкова, Херсона, Цюрупинська, Бреста, Коломиї і шахісти із Грузії.  Надалі цей турнір  був перейменований в  «Азовську хвилю», паралельно проводився  турнір - Меморіал двічі Героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет - Хан Султана. У 1991 році було прийнято рішення проводити два турніри одночасно (з 1 по 9 серпня). У цьому форматі турнір існує в цей час.

Більш детальніше про відкриття та історію змгань можна узнати за посиланням тут


Фото:

Нашi партнери