27 листопада в Мінімолодьспорту відбулось засідання Ради Реформ, створеної при Міністерстві на початку 2015 року.
Міністр молоді та спорту Ігор Жданов відзвітував про стан реалізації Дорожньої карти реформ у сфері фізичної культури та спорту протягом року.
Зокрема, Ігор Жданов нагадав про законодавчі ініціативи в рамках Дорожньої карти.
Міністерством розроблено, схвалено Урядом та направлено на розгляд Верховної Ради відповідний пакет змін до законодавства. Зокрема, законопроекти «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (зареєстровано у Верховній Раді України за №3223 від 05.10.2015), «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (зареєстровано у Верховній Раді України за №2658 від 17.04.2015); «Про внесення змін до статей 1, 10-13, 16, 49, 48 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (зареєстровано у Верховній Раді України за №3378 від 30.10.2015).
«Сподіваюсь, що прийняття цих законопроектів дозволить привести повноваження та функції Мінмолодьспорту у відповідність з європейськими стандартами та Олімпійською хартією», - підкреслив Ігор Жданов.
Також Міністр у своєму виступі наголосив на роботі Міністерства у напрямку відповідності новим правилам та вимогам Всесвітнього антидопінгового агентства. Вже розроблено новий проект закону «Про антидопінговий контроль у спорті», національні Антидопінгові правила, які схвалено ВАДА та затверджено Національним антидопінговим центром. Абсолютна більшість федерацій з олімпійських видів спорту вже приєдналися до цих правил.
Також Міністерство вже підготувало пропозиції та готує винесення на Кабмін питання про виділення коштів на створення сертифікованої лабораторії ВАДА в Україні.
Ігор Жданов зауважив, що ключовими пріоритетами на 2016-й рік є ухвалення розробленого пакету законопроектів, а також розширення кола учасників державного експерименту зі збільшення автономії спортивних федерацій.
Перший заступник Міністра Ігор Гоцул докладно розповів про перебіг державного експерименту, в якому нині беруть участь чотири федерації – легкої атлетики, важкої атлетики, стрибків у воду та баскетболу. Наприкінці року будуть підбиватися результати першого етапу. З початку 2016 року ще три федерації виявили бажання доєднатися до експерименту – футболу, хокею, хокею на траві.
Члени Ради – представники спортивних федерацій додали свої зауваження до реалізації Дорожньої карти, які Міністерство має взяти до уваги у подальшій роботі.