У Києві відбувся черговий Всеукраїнський семінар «Розвиток масового футболу в Україні», а також фінал Всеукраїнського конкурсу на кращий урок футболу та кращий інноваційний урок фізичної культури.
У семінарі, відкриття, якого відбулося в Будинку футболу, взяв участь голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України
Михайло Мельник, а також співробітники регіональних федерацій футболу, відповідальні за реалізацію національних програм ФФУ з розвитку масового футболу, методисти з фізичної культури обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники Департаменту освіти м. Києва, вчителі-фіналісти Всеукраїнського конкурсу на кращий урок футболу і кращий інноваційний урок фізичної культури та провідні вчителі фізичної культури, а також провідні вчителі фізичної культури з кожного району столиці.
Відкриваючи семінар, перший віце-президент Федерації футболу України
Вадим Костюченко у своєму виступі зазначив, що такі заходи стають гарною традицією, подякувавши всім присутнім за внесок у розбудову вітчизняного футболу.
«Найактивнішу роль у реалізації програми з розвитку масового футболу відіграють волонтери – учителі фізкультури. Ви всі – наші партнери в реалізації не лише задач Федерації футболу України, а й державних програм з патріотичного та фізичного виховання молоді. Ми бачимо, що, на жаль, держава не може забезпечити в повному обсязі належну інфраструктуру для занять спортом. У майбутньому цей напрямок буде одним із наших пріоритетів. За дев’ять місяців поточного року Федерацією було виділено 11 мільйонів 800 тисяч гривень на розвиток футболу в регіонах. В 2015-му ми встигли відкрити два сучасні стадіони у Київській та Черкаській областях. На черзі – арени на Рівненщині, Чернівецькій області та Полтаві. ФФУ передала школам близько 10 000 м’ячів для занять футболом. В умовах кризи нам вдалося зберегти аматорські турніри – чемпіонат та Кубок України, фінальний поєдинок якого пройшов на стадіоні імені В. Баннікова за присутності 1 600 глядачів. Крім того, ми подали в УЄФА заявку на проведення Кубку Регіонів. Якщо Європейський футбольний Союз її задовольнить, цей турнір пройде в Україні».
Після цього пройшли презентації різних проектів, що направлені на розвиток масового футболу в Україні. Серед них: «Шкільна футзальна ліга України», «Відкриті уроки футболу», а також заслухали виступи керівників різних Комітетів ФФУ та Асоціацій з видів масового футболу.
Також в рамках семінару відбулася ще одна важлива подія - підписання договору про взаємодію між Федерацією футболу України та Національним університетом з фізичного виховання та спорту. Його основним пунктом є створення інституту футболу на базі національного спортивного університету.
Крім того, договором передбачена розробка програми розвитку футболу в Україні, вдосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації тренерських кадрів із застосуванням сучасних методів навчання, підготовка висококваліфікованих тренерів з футболу, а також розробка та впровадження новітніх науково-методичних технологій у галузі фізичного виховання та спорту для підготовки національних збірних команд з футболу. Поточне співробітництво своїми підписами скріпили перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко та ректор НУФВСУ Євген Імас.
26 та 27 листопада на базі Скандинавської гімназії у Києві за присутності близько 100 фахівців фізичного виховання та глядачів пройшов фінал Всеукраїнського конкурсу на кращий урок футболу під назвою «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу».
Як повідомлялося раніше, у жовтні завершився регіональний етап цього конкурсу. За його результатами були визначені найкращі вчителі фізичної культури регіонів, серед яких всеукраїнське журі обрало п’ятьох фіналістів. Всіх переможців своїх областей очільники Федерації також відзначили нагородами.
Вже за доброю традицією жеребкування черговості проведення уроків у фіналі конкурсу проводили легенди вітчизняного футболу
Володимир Мунтян і Володимир Трошкін.
Лауреатами цьогорічного конкурсу стали:
Вікторія Ковпак (Користівська ЗОШ Олександрівського р-ну, Кіровоградська обл.),
Світлана Матюшко (ЗОШ № 294 м. Києва, м. Київ) та
Людмила Резніченко (Спеціалізована школа № 9 м. Суми, Сумська обл.). П
ереможцем у номінації на «кращий інноваційний урок фізичної культури» став Віктор Войцеховський (Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, м. Луцьк, Волинська обл.). А у н
омінації «кращий урок фізичної культури з елементами футболу» та абсолютним переможцем конкурсної програми став Василь Мороз - вчитель фізичної культури спеціалізованої школи №30 з м. Херсон).
До складу журі, яке оцінювало уроки, увійшли: Євген Столітенко (Федерація футболу України, Комісія УЄФА з масового футболу, який є ініціатором та організатором цього заходу), Владислава Ганчева (Інститут модернізації змісту освіти МОН), Володимир Волинець (Комітет з фізичного виховання та спорту МОН), Володимир Залойло (кафедра футболу Національного університету фізичного виховання і спорту України), Сергій Чешейко (заслужений учитель України), Ліана Копилова (переможець конкурсу на кращий урок футболу та кращий інноваційний урок фізичної культури).
Всі лауреати, а також переможці отримали дипломи, пам’ятні призи і необхідні для роботи з учнями інвентар та екіпірування.
Джерело: прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту