Ми продовжуємо розповідати про роботу Херсонської обласної федерації футболу за 2015 рік. Сьогодні на запитання корреспондента Олександра Крупіци відповідає перший заступник голови ХОФФ, голова комітету по проведенню змагань Віктор Бербенцев.
- Вікторе Івановичу, Ви очолюєте комітет з проведення змагань на який лягає основний тягар роботи у федерації. Чи вдалося впоратися з таким великим обсягом роботи?
– Практично, з того що запланували, все виконали і навіть більше. Для дорослих провели розіграш Кубка та чемпіонату області. Кубок закриття сезону на призи газети «Новий день». І вдруге в історії обласних змагань суперкубок. На жаль, в них було не так багато учасників, як хотілося б, але це пов’язано з важким економічним становищем у країні.
У головних змаганнях чемпіонату стартувало сім команд, але через те, що горностаївський «Мир», не догравши перше коло, пішов до професіоналів, у другому колі турнір завершило шість колективів. За підсумками чемпіоном став хлібодарівський «Колос». Друге місце за минулорічним чемпіоном «Вікторією» з Бехтер, а третє за СК «Чорнянка» з Чорнянки.
На Кубок було всього п’ять претендентів. У фіналі перемогла «Дружба» з Новомиколаївки Високопільського району, яка переграла «Авангард» з Каховки. Кубок «Нового дня» виграли футболісти з Хлібодарівки. Тут змагалися вісім команд. А завершив сезон матч за Суперкубок Херсонщини, де зустрічалися володар кубка області 2014 року «Колос» з Хлібодарівки та «Вікторія з Бехтер, як чемпіон 2014 року. І втретє переможцями стали хлібодарівці. Так що усі заплановані змагання відбулися і це добре.
- Однак ви проводили і змагання серед ветеранів?
– Це був «Кубок федерації» для ветеранів, кому за 35 років. У ньому взяло участь вісім команд, які на першому етапі грали у двох групах. А на другому з’ясовували стосунки з вибуванням. Турнір пройшов на хорошому рівні. Приємно, що всі матчі до єдиного були зіграні. Ветерані ще раз довели, що вони дуже люблять футбол і ще довгі роки будуть віддані цій грі. А у фіналі херсонська команда «ЯФА» переграла скадовський «Джарилгач», ставши володарем трофею.
- Комітет багато уваги приділяв дитячому футболу?
– Ми провели обласні змагання клубу «Шкіряний м’яч» по трьом віковим групам. Переможці грали у зональних змаганнях, але не змогли посісти перші місця і не потрапили до Всеукраїнського фіналу. Також свій чемпіонат провела Херсонська обласна дитячо-юнацька футбольна ліга. Тут 28 команд виступали у двох лігах. У вищій виступало по вісім команд у двох вікових групах, а у першій – по шість команд.
Також провели взимку дитячі змагання по футзалу по двох вікових групах дівчат та чотирьох вікових групах хлопців. До речі, ми допомагали проводити чемпіонат України серед дівчат до 16 років, що відбувся у Скадовську та турнір серед юнаків «Крим – це Україна», що відбувся у Херсоні. Було ще багато дитячих різноманітних турнірів. Так що відпочивати не було часу. Змагання ми проводимо майже цілий рік.
- Цей сезон завершився. Які перспективи у новому році?
– Перші великі змагання у новому році для дорослих це чемпіонат області з футзалу, що плануємо провести протягом січня та лютого. Зараз команди грають у регіональних чемпіонатах, а потім кращі будуть представляти свої райони та міста в обласному турнірі.
Тривають дитячі чемпіонати з футзалу, що проводить ХОДЮФЛ. Комітет планує провести усі турніри як і у 2015 році: чемпіонат та Кубок області,Кубок закриття сезону та Суперкубок.
Звісно, у минулому сезоні було дуже мало учасників, тому до першочергових завдань комітету, це пошуки шляхів для збільшити кількість учасників у обласних змаганнях. Спробуємо відродити другу групу, де проведемо зональні змагання за територіальним принципом, а вже фінал десь в одному місці.
Ми спробували у Кубку «Нового дня» одну групу створити у кущі, де грали команди з Високопільського, Нововоронцовського районів. Туди ще потрапила і команда СК «Чорнянка» з Чорнянки. При допомозі Нововоронцовської районної федерації у цій групі проходили змагання. Вийшло не погано. Проаналізуємо, врахуємо всі недоліки і спробуємо застосувати цей варіант у чемпіонаті, створивши кущі у інших частинах області. Це для другої групи.
А перша група повинна існувати, де виступали б самі сильні колективи, які піднімають рівень обласних змагань. Тим паче, вони захищають спортивну честь Херсонської області у Всеукраїнських змаганнях. Можливо, будуть якійсь інші варіанти. Головне - комітет по проведенню змагань не стоїть на місці, а буде намагатися покращити свою роботу.
Інтерв’ю вів Олександр Крупіца