Загальна не надто сприятлива економічна ситуація в країні впливає, певним чином, і на стан справ у фізичній культурі і спорті: є чималі проблеми з забезпеченням фінансування спортивних організацій, дитячо-юнацьких шкіл, стадіонів і спортивних споруд. Звичайно, це впливає і на бажання займатися спортом як молоді, так і усіх прошарків населення. Особливо це стало відчутним у роботі спортивних організацій, які культивують фізичну культуру і спорт серед дітей та дорослих з фізичними та розумовими вадами. Наприклад, значно зменшилась кількість дітей з інвалідністю, людей з інвалідністю з фізичними та розумовими вадами, які займаються в спортивних секціях Херсонського регіонального центру «Інваспорт» та ДЮСШІ.
Керівництво центру, провідні спеціалісти проводять у цьому напрямку агітаційну роботу в спеціальних школах-інтернатах, професійно-технічних училищах, вузах міста і області, але результати не дуже тішать. З ініціативою щодо покращення роботи з батьками, керівниками громадських організацій виступив начальник центру - заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Іван Міщенко. Він запропонував не чекати, поки хтось прийде і запропонує себе для занять спортом, а йти в трудові колективи. Першим таким заходом стала зустріч керівництва центру, провідних спортсменів, чемпіонів Дефлімпійських ігор, світу і Європи з трудовим колективом Херсонського підприємства УТОГ у рамках «Дня відкритих дверей» Херсонського регіонального центру «Інваспорт».
Участь у заході взяли начальник ХРЦ «Інваспорт» І. Міщенко, директор підприємства УТОГ А. Капустнікова, заслужені майстри спорту України С.Крук, В.Турков, Н.Урсуленко, майстри спорту України М.Ковальова, Д.Фомін, О.Шейко.
Під час виступів керівників обох організацій було чимало питань як до керівництва підприємства, так і до обласної спортивної федерації глухих, яку очолює батько майстра спорту України, чемпіона України 2016 року з вільної боротьби Дениса Фоміна - Григорій Фомін, і в основному про те, чому федерація не спромоглася організувати спортивні групи, де в перервах між роботою працівники могли б пограти в волейбол, шахи і шашки, настільний теніс. У виступах працівників підприємства УТОГ, керівників організацій, спортсменів наголошувалось, що треба на місцях більше приділяти уваги фізичній культурі й спорту, що сприяє фізичній і психологічній адаптації.
Справжнім прикладом і для молоді, і для батьків є заслужені майстри спорту України Сергій Крук, Володимир Турков та Наталія Урсуленко.
Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України
Інформацію надано Херсонським регіональним центром «Інваспорт»