23 березня 2016 року на базі Херсонського ясел-садка № 65 комбінованого типу Херсонської міської ради пройшла тематична консультація для 17 інструкторів з фізичного виховання дошкільних закладів міста щодо впровадження інноваційної технології О.П.Аксьонової «Школа розумного руху».
Під час практичної частини присутні побачили три заняття з фізичного виховання для дітей молодшого, середнього та старшого віку.
Інструктор з фізичного виховання Херсонського ясел-садка №65 комбінованого типу Херсонської міської ради Тетяна Усенко довела, що опанування дитиною простору спортивної зали – це специфічна компетенція особистості, достатній рівень сформованості якої дозволяє їй відчути себе «господарем» фізкультурної діяльності, «автором і виконавцем» різних видів рухових вправ.
Після проведення практичної частини педагоги отримали консультацію щодо організаційних аспектів роботи інструктора з фізкультури та діловедення.
Всі присутні виявили бажання знов зустрітися і побачити наробки колективу щодо впровадження інноваційної технології О.П.Аксьонової «Школа розумного руху».
Довідково. Автор інноваційної програми «Школа розумного руху дитини дошкільного духу» кандидат педагогічних наук, майстер спорту СРСР Олена Аксьонова на основі результатів теоретичного досліду систематизовала закономірності навчання дітей і підлітків на уроках фізичної культури і розробила систему методів навчання в контексті особистісно гуманної моделі формування фізичної культури людини.
Вона зазначає, що в більшості дошкільних навчальних закладів певні форми роботи з фізичного виховання дітей не спрямовані на формування їхньої фізичної досконалості (міцного здоров’я, гармонійного фізичного розвитку, рухової підготовленості, розвитку фізичних якостей), а спрямовані на формування в них стереотипної кількості рухів. При цьому, на думку автора, рухові вміння та навички дітей формуються не в режимі фізкультурної рухової активності, дозованих оптимальних навантажень, а в пасивному відтворенні певних рухів у загальних рисах.
Особливу увагу О. Аксьонова приділяє вимогам до педагогів при використанні сучасних та давніх технологій, а саме:
• точних знань, щодо впливу оздоровчих технологій як на організм дитини в цілому, так і на конкретні органи;
• обліку загального стану здоров’я кожного вихованця, його психофізіологічних особливостей у процесі навчання;
• почуття міри «Не зашкодь!»;
• використання лише тих технологій, що відповідають віковим особливостям дітей;
• використання оздоровчих засобів у системі фізичного виховання дітей.