Питання щодо оптимізації спортивних закладів Херсонщини обговорили під час засідання спеціальної робочої групи

Вчора, 14 квітня, в обласній державній адміністрації відбулось засіданні робочої групи з вивчення питання щодо оптимізації та фінансування мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл області. У її роботі взяли участь депутати обласної ради. Також на засіданні були присутні і представники спортивної громади – як прихильники оптимізації так і ті, хто вважає недоцільним ліквідацію двох шкіл та створення нової ДЮСШ.

Під час засідання розглядалися питання щодо оптимізації мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл області та щодо фінансування з обласного бюджету дитячо-юнацьких спортивних шкіл фізкультурно-спортивних товариств.

Розпочинаючи засідання, перший заступник голови обласної державної адміністрації Валентина Січова зауважила, що приймаючи рішення про реорганізацію та утворення нової спортшколи, ОДА діяла не безпідставно.

Адже проаналізувавши роботу СДЮСШОР № 2 та СДЮСШОР з веслувальних видів спорту, які наразі підлягають реорганізації, було виявлено невиправдані фінансові витрати на розвиток даного виду спорту. Виходячи з цього, нагальними є зміни в структурі закладів, які розвивають веслування на байдарках і каное. 

Вона також повідомила, що зараз в області працює комісія з Адміністрації Президента України у складі 60 чоловік.
«Півгодини тому я підписала відповідь на запит, який також стосувався закриття цих двох шкіл. Тобто, комісія з Адміністрації Президента України також буде розглядати саме це питання», – повідомила Валентина Січова.

В ході обговорення, депутатів обласної ради, в першу чергу, зацікавило вирішення земельного питання, а саме: майбутня доля водноспортивних баз у процесі використання їх спортивними закладами обласного значення.

Про економічний ефект від оптимізації та про ситуацію, що складається  з майном та землею, поінформував  начальник управління молоді та спорту Юрій Семченко. «У матеріалах, які вам роздані є детальний механізм правового врегулювання, правового оформлення земельних ділянок, майна,  об’єктів. Схематично розписано куди, який об’єкт на сьогоднішній день пропонується передати для того, щоб завершити той процес, який ми почали. На другому плані – економічний ефект», - каже керівник управління.  Він переконаний, що депутатський корпус дезінформують і визнав, що, можливо, управління недостатньо інформувало депутатів обласної ради про те, що планується зробити.  За його словами, навіть з виплатами всіх компенсацій, що повинні бути здійснені з зв’язку з ліквідацією двох спортивних шкіл, з врахуванням утримання баз, які на сьогодні використовуються спортивними школами, вже у 2016 році  залишаться кошти – майже 250 тисяч гривень, які можна буде спрямувати на зміцнення матеріальної бази новоствореної школи, придбання спортивного інвентаря, навчально-тренувальні роботи. У 2017 році, якщо розглядати бюджет двох шкіл, який буде акумульований в одному закладі, за рахунок оптимізації цей економічний ефект становитиме вже  800 тисяч гривень. Він також повідомив, що у процесі ліквідації шкіл буде проінвентаризоване все майно. Частину рухомого майна (човнів), що належить тренерам і було подароване спонсорами, запропоновано поставити на відповідальне зберігання в школу, відзначив керівник профільного управління ОДА.  Ні про яку «націоналізацію» не йдеться, переконував членів робочої групи Юрій Семченко.

Проте головним питанням засідання стало неминуче скорочення штатної чисельності обох СДЮШОР, зважаючи на сьогоднішню неефективну роботу деяких викладачів-тренерів.

Як переконаний заступник голови обласної ради Віталій Булюк, процеси оптимізації не можуть проходити безболісно. «Тим паче, мова йде про установи, які мають добрі традиції по вихованню спортсменів, вихованню дітей нашої громади. Є питання працевлаштування тренерів, є питання, куди буде переходити майно цих спортивних закладів, які ліквідовуються,  куди відійте земля? І тому, дійсно, і громадськість, і батьки дітей, які виховуються у цих школах, вони підняли досить серйозне питання. І їх тривогу по цьому питання ми розуміємо», - відзначив заступник голови облради.

Юрій Семченко зауважив, що працює спеціально створена комісія, яка займається підбором колективу тренерів для нової спортивної школи. «На отримання нового робочого місця до розгляду подали заяви вже 13 викладачів. Ми запрошуємо всіх на роботу в школі, тому розглядатимемо кандидатуру кожного тренера окремо», – звернувся керівник профільного управління.

Звичайно, виникають питання щодо працевлаштування тренерів, переходу рухомого і нерухомого майна двох ліквідованих спортивних закладів і відходу землі. Тому спортивна громадськість і батьки спортсменів занепокоєні майбутнім  СДЮШОР.

Після довгого обговорення учасники робочої групи вирішили зробити перерву для детального вивчення процесу реорганізації.

Але керівництво ОДА та фахівці, які працюють над оптимізацією спортивних закладів Херсонщини запевняють, що питання реорганізації назрівало впродовж не одного року й все ж таки стає неминучим. Вже за кілька років, отримуючи теперішнє фінансування та при достатній кількості тренерських ставок для поетапної підготовки олімпійського резерву області, діяльність нової спортивної школи дасть плідні результати. 

Нагадаємо, за результатами наради, яка відбулася 7 квітня і на якій йшлося про функціонування спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву та їх фінансування, голова облради Андрій Путілов звернувся з листом до першого заступника голови ОДА Валентини Січової з рекомендаціями щодо призупинення дії розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 03 лютого 2016 року № 56 «Про утворення дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту та вітрильного спорту», від 23 березня 2016 року № 214 «Про припинення діяльності спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2» та про належний розподіл фінансового ресурсу з обласного бюджету у відповідності із рішенням 4 сесії Херсонської обласної ради VІІ скликання від 31 березня 2016 року № 79.

Фото:

Нашi партнери