Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка взяв участь у засіданні колегії Міністерства молоді та спорту України, присвяченому підведенню підсумків участі національної збірної команди в Іграх ХХХІ Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.
Учасники засідання стали Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голова Комітету Верховної Ради з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артур Палатний, його заступник Денис Силантьєв, перший заступник Міністра, віце-президент НОК Ігор Гоцул, президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, народні депутати України, керівники структурних підрозділів молоді та спорту обласних державних та Київської міської адміністрацій, представники національних федерацій з літніх видів спорту та фізкультурно-спортивних товариств, державні тренери з літніх видів спорту, ректори вищих навчальних закладів.
Під час форуму було проаналізовано результати виступів українських олімпійців та обговорено подальший план розвитку спорту.
«Саме реальна оцінка стану речей і продовження глибокого та ґрунтовного аналізу виступу допоможе нам виправити помилки теперішнього та не допустити їх у майбутньому. Перш ніж розпочати розробку концепції системи підготовки до Токіо нам необхідно визначити стратегічний шлях, за яким буде рухатись спорт в найближчі навіть не 10, а 20 чи навіть 30 років», - наголосив у своєму виступі Сергій Бубка.
Президент НОК відзначив, що реформування спорту є життєво необхідним, але будь-які реформи мають бути зваженими, обдуманими і прагматичними. «Якщо зруйнуємо централізовану систему олімпійської підготовки і не запропонуємо альтернативу та бюджетну підтримку, взагалі можемо втратити спорт вищих досягнень на десятиліття.
Звичайно, в нинішній ситуації багаторазове збільшення спортивного бюджету неможливо. Але вивести спорт, здоровий спосіб життя в статус державної політики, створити максимально сприятливі умови для меценатів, готових інвестувати в спорт, для організаторів спортивних клубів, відновити роль і завдання спортивної лотереї, повернути спорт у загальне медіа простір, створити спортивний телеканал, запрошувати в Україну міжнародні спортивні змагання, дати пільги місцевій владі та бізнесменам, які будують спортивні арени, розвивати спортивну інфраструктуру для масового спорту, створити моду на спорт – це, на мою думку, одне із нагальних питань, що потребує вирішення на державному рівні», - підкреслив головний олімпієць країни.
«Українському спорту потрібен особливий статус і особлива увага на всіх рівнях - від вихованця ДЮСШ або клубу до суперчемпіона. Тому, щоб всі наші зусилля увінчались успіхом, ми повинні з вами ще раз вислухати всі думки, обговорити їх, узагальнити весь передовий світовий досвід – і прийняти свою державну стратегію розвитку спорту, яка і стане основою для формування Системи олімпійської підготовки до Токіо-2020», - додав Сергій Бубка.
На переконання президента НОК, на часі проведення V Спортивного конгресу: «Саме на Конгресі, на державному рівні і з залученням спеціалістів різних рівнів ми маємо прийняти рішення з усіх стратегічних питань і рухатись далі».