Михайло Олійник: В гирях потрібна не тільки силова витривалість, це більше внутрішня мотивація

В Україні гирьовий спорт вже набирає активних обертів. Напевно, складно привести приклад ще одного виду спорту, який би дозволяв так різнопланово розвивати свої можливості.

Про цей вид спорту знає не з чуток Михайло Олійник, за плечима якого великий тренерський та спортивний досвід, безліч нагород та досягнень. М.Олійник представляє Федерацію гирьового спорту у Херсонській області. Пан Михайло на сьогоднішній день є дворазовим чемпіоном Європи та триразовим чемпіоном світу за версією міжнародної конфедерації майстрів гирьового спорту, рекордсмен за цієї версією у вправах з гирьового спорту. Крім того, також є семиразовим рекордсменом «Книги рекордів України», рекордсменом «Книги рекордів Гіннеса», рекордсменом України в довільних підйомах гир.

Нещодавно на чемпіонаті України по гирьовому марафону у Скадовську, що проходив 16-18 вересня, став ще чемпіоном України у цій вправі, яка була вперше презентована у нас на Херсонщині. Голова федерації гирьового спорту Херсонщини Михайло Олійник розказав журналістам видання «Херсонщина за День» про здобутки та перспективи розвитку гирьового спорту у Херсонській області.

- Зараз ми займаємося підготовкою спортсменів на чемпіонат світу, на чемпіонати України. До речі, це у нас на Херсонщині другий чемпіонат у цьому році. Влітку у місті Херсоні, за ініціативи нашої федерації та за підтримкою федерацією гирьового спорту України пройшов чемпіонат у класичних вправах з двоєборства. На цьому чемпіонаті багато наших спортсменів вибороли путівки на чемпіонат світу до міста Рим (Італія). І зараз деякі з них готуються до від’їзду, - розповідає Михайло Олійник. – Ми будемо раді, якщо представник з Херсонщини буде представляти нас на міжнародних стартах. Ми дуже сконцентровані на процесі різних майстер-класів. У нас є свій зал, який ми повністю оплачуємо за рахунок внесків небайдужих людей. Там тренуються діти. У Скадовську ми продемонстрували результати. Діти у нас займаються з 8 років з спеціальними фітнес- гирями від 2,5 кг. У нас є близько 70 гир різної ваги від 2,5 та вище, які розраховані для широкого загалу. Ми культивуємо не тільки вправи класичного гирьового спорту, а й жонглювання циклами, трюки з гирями, фітнес з гирями. Ці вправи популярні у Європі, Америці. Ми навіть пишемо вірші про гирьовий спорт. У нас є діти, які займаються воркаутом на гирях, тобто вони роблять довільні вправи з упором на гирю, наприклад, гімнасти роблять на брусах та на різних знаряддях, а ми робимо таке з гирями. Гирі несуть різні смислове навантаження для людей, до нас люди проходять з різною метою. Ми працюємо абсолютно з усіма людьми - похилого віку, ветеранами спорту. В гирях потрібна не тільки силова витривалість: неважливо, скільки у тебе сили і як ти зовні виглядаєш - це більше внутрішня мотивація. Ми працюємо з чоловіками, хлопчиками, жінками, дівчатками. Кожному, що до душі припадає, в тому напрями він і розвивається, - відзначив М. Олійник.

Для спорту вік немає меж. Як розповідає президент федерації області, діти можуть займатися спортом не з 8-ми років, а навіть і раніше. В першу чергу, з малечею займаються для того, щоб зміцнити їх організм.

- Ми більше працюємо, щоб укріпити здоров'я дитини, а вже потім дивимось, хто до чого прагне, є такі діти, що ідуть на жонглювання, їм не подобається піднімати гирі, вони жонглюють. Є хлопці - марафонці, яким подобається піднімати гирі і годину, і півтори. Які роблять трюки з гирями, різні фести, підйоми, упори на гирях, їм це подобається.

Спортсмени гирьовики можуть демонструвати цілі концертні програми, а в нинішньому спорті дуже багато можливостей. Але зараз, на жаль, чомусь  є проблеми в сучасному гирьовому спорті, він став не такий видовищний - визнає Михайло Олійник. Але разом із своїми спортсменами робить все можливе, щоб зацікавити глядача та знайти свою аудиторію.

- Ми зробили такий формат шоу. Одна зміна була марафонці 30 хвилин - протягом цього часу анонсували, які є вправи з гирьового спорту, розказували історію гирьового спорту. А потім паралельно проходив чемпіонат України з жонглювання гирями. Тобто було декілька змін жонглерів, це було дуже видовищно. Цей формат людям дуже сподобався, тому тепер плануємо вже третій чемпіонат на Херсонщині в цьому році. Ми запрошуємо усіх на «Фабрику» у грудні, щоб провести чемпіонат України в екстремальних та оригінальних вправах на Кубок України з жонглювання гирями. Це буде дуже видовищно, це буде формат шоу-програми: вправи на склі, підкидання гирі різної ваги, починаючи від 40 кілограмів до 80 кілограмів. Такий елемент шоу, я думаю гирьовики покажуть, на що вони здатні. Участь беруть не тільки професіонали, але є багато любителів гирьового спорту, які не мають змоги змагатися, - каже М.Олійник.

Також, як і всюди, спортсмени стикаються з такими проблемами, як фінансування даного спорту. Незважаючи на все, М.Олійник знаходить шляхи вирішення проблем, крім того, гирьовикам допомагають небайдужі.

Гирьовий спорт став популярним у Збройних Силах України. На превеликий жаль, знайти охочих, які будуть, а саме головне, захочуть піти займатися спортом, залишилось мало. Як вважає Михайло Олійник, зараз немає такої популяризації до гирьового спорту.

Гирьовий спорт розвиває фізичну силу, гнучкість хребта, силову витривалість. Зокрема, дає поштовх рухатися уперед за новими перемогами та здобутками.

Джерело


Фото:

Нашi партнери