Херсонщина є козацьким краєм: чемпіонат світу з гирьового хортингу пройде у Херсоні

Чемпіонат світу з гирьового хортингу проведе у Херсоні 3-4 грудня Міжнародна Федерація хортингу.
Докладніше про захід кореспонденту Таврії 24 розповіли президент федерації гирьового спорту Херсонської області, багаторазовий чемпіон світу, Європи та України з гирьового спорту Михайло Олійник та один із організаторів проведення чемпіонату головний спеціаліст Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики ХОДА Сергій Маслов.

- Я так розумію, що гирьовий хортинг - не зовсім те ж саме, що і традиційний гирьовий спорт. Що означає в назві слово «хортинг»?
Сергій: - Хортинг -  український вид спортивних єдиноборств. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, наближення до українських традицій. Слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ.
І саме під час чемпіонат світу з гирьового хортингу учасники продемонструють витривалість та силу у таких вправах, як спринт, гирьовий фіткросс, силова естафета та напівмарафон.

- Як давно проводяться змагання з хортингу взагалі і гирьового в тому числі?
Михайло: - По хортингу взагалі змагання проводяться десь приблизно 5 років. А от гирьовий хортинг зовсім молода дисципліна - йому лише рік.

- Чемпіонат, який буде проходити в Херсоні - міжнародний. Спортсмени з яких країн візьмуть в ньому участь?
Михайло: - На даний час вже планують взяти участь у чемпіонаті спортсмени із Білорусії, Молдови, Росії та Польщі.

- Це перший чемпіонат світу з гирьового хортингу?
Михайло: - Так, це перший чемпіонат світу під егідою міжнародної федерації гирьового хортингу, і саме нашому місту випала честь його проводити. У Харкові в цьому році пройшов перший чемпіонат України.

- А чому вибір пав саме на Херсон?
Сергій: - Як я раніше казав, слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де знаходилася Запорізька Січ. Так історично склалося: на території Херсонщини також розташовуються памятки двох Січей – це Кам’янська Січ, Бериславського району та Олешківська Січ, Олешківського району. Отже Херсонщина є козацьким краєм, тому вибір нашої області, як місця для проведення традиційного козацького спортивного змагання – історично обґрунтоване. До того ж і саме місце проведення - ТРЦ FABRIKA - дозволяє проводити такого рівня заходи.

- Скільки представників Херсонської області братимуть участь в змаганнях?
Михайло: - Приблизно 15 спортсменів нашої області готуються до цих відповідальних міжнародних стартів.
- Хто судитиме чемпіонат?
Сергій: - Головний суддя змагань - Михайло Олійник, президент федерації гирьового спорту Херсонської області, багаторазовий чемпіон світу, Європи та України з гирьового спорту. Саме завдяки його ініціативі цей захід відбудеться у нас на Херсоншині.

- Анонсовані такі етапи змагань: спринт, гирьовий фіткросс, силова естафета і напівмарафон. Можете коротко описати, що саме являють собою ці етапи?
Михайло: - Спринт включає в себе дві вправи - поштовх двох гир 3 хвилини та ривок гирі 5 хвилин. Спортсмени розділені на дві групи - А і Б. В групі А змагаються з гирями по 32 кг. В групі Б на 24 кг. Гирьовий фіткрос також розділений на дві групи А і Б. Спортсмени залежно від рівня підготовки можуть обирати групу. У фіткросі виступ триває 12 хвилин. Протягом  цього часу спортсмени вижимають поперемінно гирі, закрокують на тумбу тримаючи гирі в руках, роблять ривок двох гир, присідають з гирями і вижимають їх в гору, виконують вправи на прес, тримаючи гирі. Такий своєрідний кросфіт. У силовій фітнес-естафеті виступає команда з двох спортсменів. Вона протягом 6 хвилин виконує вправи, постійно змінюючи один одного кожні 30 секунд. У напівмарафоні спортсмени протягом 30 хвилин виконують поштовх гирі 24 кг довгим циклом або ривок гирі 24 кг. Дозволяється необмежена кількість зміни рук.

- Як ви вважаєте, що для Херсонської області дає проведення подібних заходів?
Сергій: - Проведення  чемпіонату світу з гирьового хортингу приверне увагу любителів такого виду спорту, які за фактом приїдуть до нас. Проведення подібних заходів в нашому місті є можливістю ще раз нагадати всім про Херсонську область, де є багато цікавих туристичних об’єктів, які варто відвідати. Херсонщина - унікальна територія для туризму, відпочинку, оздоровлення та рекреації: приїхавши до нас туристи, захочуть повернутися ще раз.

- Іноді можна почути про те, що подібні спортивні заходи - змагання, чемпіонати і т.д. - непотрібна витрата бюджетних грошей, які краще було б направити на інші соціальні програми. Що ви про це думаєте?
Сергій: -Проведення чемпіонату проходить без затрат бюджетних грошей. Значну підтримку у проведені чемпіонату надають спонсори.
Михайло: - Я хочу зауважити, що такі видовищні спортивні заходи пропагують спорт, заохочують, в першу чергу, молодь до фізичного вдосконалення, виховують повагу до сили та витривалості – до того, за що поважали чоловіків ще за часи козацтва. А здорова, фізично підготовлена молодь – це запорука сильної та успішної країни. Такі речі важко перецінити.

- Ви кажете, що чемпіонат проходить без затрачування бюджетних коштів, хто його фінансує?
Сергій: - У придбані призів та сувенірів для учасників нам допомогли туроператор ARTravel.ks, депутат Дніпровської районної ради Херсону VII скликання Стельмашенка Юрія Олександровича, компанія спортивного харчування «Строг Брутто» та директор ДОТ ім.Ю.О.Гагаріна Муляров Тарас Вікторович. Всю організаційну роботу по доставці обладнання, банерів та іншого устаткування здійснює фітнес-клуб «Хамер». Придбати медалі допоміг Рибачок Сергій Анатолійович.

- Отже, 3 та 4 грудня ви запрошуєте херсонців подивитись на тріумф сили й витривалості та отримати адреналін, вболіваючи за земляків?
Сергій: - Так, ми запрошуємо всіх бажаючих відвідати чемпіонат та підтримати наших спортсменів, які представлятимуть нашу область. 3 грудня відбудеться приїзд учасників, контрольне зважування і розподіл на дві групи - А і Б. А сам захід відбудеться 4 грудня 2016 року в ТРЦ FABRIKA, початок о 10:00.


Фото:

Нашi партнери