Українські спортсмени у 2016 році завоювали на міжнародних змаганнях понад 3 500 високих нагород

У 2016 році спортсмени-олімпійці здобули на чемпіонатах та кубках світу, а також Європи: 397 медалей різного ґатунку. З них 114 золоті нагороди.

Про це Міністр Молоді та спорту Ігор жданов доповів під час засідання колегії Міністерства молоді та спорту 22 грудня: «Хтось каже, що наша збірна не так добре виступила на Олімпіади в Ріо, як хотілося. Однак я вдячний за кожну з 11 медалей. Бо вони здобуті за шаленої конкуренції, важкою працею, потом, іноді й кров’ю. Кожна олімпійська нагорода - це наша із вами спільна перемога, успіх всієї України».

Міністр нагадав, що 55 українських спортсменів посіли у Ріо високі 4-6 місця. Це великий спортивний потенціал, який держава має усіляко підтримувати на шляху до Токіо-2020.

Представники неолімпійських видів спорту, включно зі спортивно-технічними та прикладними, здобули на міжнародній арені 2641 медаль, з них 800 золотих.

Українські паралімпійці завоювали 477 медалей, з них 203 золоті нагороди. Рекордний, патріотичний, гідний виступ національної збірної України на Паралімпіаді у Ріо став окрасою спортивного року: 117 нагород і третє загальнокомандне місце.

«Ми також приділяли більше уваги безпосередньо спортсменам і тренерам, їх матеріальному забезпеченню. Крок за кроком, піднімаємо соціальні стандарти у сфері фізичної культури та спорту», - додав Ігор Жданов.

У своєму виступі Ігор Жданов  зазначив: «Нам вдалося значно збільшити обсяг коштів, який держава виділить на молодіжну політику, розвиток фізичної культури, масового спорту та спорту вищих досягнень в 2017 році. Порівняно з 2016 роком бюджет програм Міністерства зростає більше ніж на 30% та вперше в історії сягне 2 млрд. гривень.

Я вдячний всім, хто допомагав нам відстояти позиції молодіжної та фізкультурно-спортивної сфери у головному фінансовому документі країни. Нас потужно підтримало керівництво Уряду, профільний комітет ВР, небайдужі до спорту народні депутати. Ми всі разом дуже відповідально попрацювали у бюджетному процесі, подолали немало труднощів та бюрократичних перепон», - зауважив Міністр. Нагадаємо, у проекті бюджету будо передбачено трохи більше 1,8 млрд. грн.

Він також наголосив, що завдяки рішенню Уряду про збільшення мінімальної зарплати до 3200 грн. зарплата працівників сфери фізкультури та спорту на місцях також має зрости. В середньому на понад 50%, в залежності від тарифного розряду. На 40-60% збільшено фінансування науково-методичного забезпечення збірних команд України, проведення науково-практичних семінарів для тренерів та спортсменів.

У 2016 році Уряд виділив понад 100 млн. грн. на ремонт, відбудову або будівництво з нуля 32 спортивних об’єктів на місцях. Кошти надходили через Державний фонд регіонального розвитку. У 2017 році співробітництво Мінмолодьспорту, місцевої влади та Фонду буде продовжено. Планується, що через ДФРР на відбудову саме спортивної інфраструктури виділимо близько 300 мільйонів гривень.

«Але для цього потрібно, щоб місцеві органи влади більш інтенсивно розробляли та подавали до ДФРР спортивні проекти. Тому закликаю усіх обласних керівників, депутатів, мерів міст скористатися цією реальною можливістю для відродження спортивної інфраструктури на місцях», - зазначив Ігор Жданов.

Також у 2017 році буде продовжено оновлення баз олімпійської підготовки, закупівлю нового спортивного інвентарю та обладнання для штатних збірних команд України. Необхідні видатки розвитку передбачені у Держбюджеті. Зокрема, на особистому контролі Мінмолодьспорту перебуває питання побудови гімнастичної ями на базі «Конча-Заспа», закупівлі стартових систем для гребців, електронної системи для стрілецьких видів спорту.


Фото:

Нашi партнери