Національний комітет спорту інвалідів України підвів підсумки 2016 року

Національний комітет спорту інвалідів України підвів підсумки спортивного 2016 року, який виявився досить успішним для спортсменів з інвалідністю з України: 636 медалей впродовж 2016 року вибороли українські спортсмени з інвалідністю. Втім, і Новий 2017 рік обіцяє бути плідним, сповненим важливих спортивних подій та яскравих дебютів, у тому числі дебюту України у проведенні міжнародного спортивного форуму з лижних гонок та біатлону.  

Упродовж 2016 року спортсмени з інвалідністю взяли участь у: 13 чемпіонатах Європи, 16 чемпіонатах світу,  14 Кубках світу, 30 міжнародних змаганнях, 1 Всесвітній шаховій олімпіаді   та  Паралімпіаді у Ріо-де-Жанейро з літніх видів спорту 

Тільки з паралімпійських видів спорту (не рахуючи Паралімпіади) спортсмени України вибороли  369 медалей, серед яких: 168 золотих, 102 срібні та 99 бронзових нагород. Включаючи спортсменів з порушеннями слуху - дефлімпійців (без Паралімпіади) - 519 медалей, а з Паралімпіадою -2016 - 636 медалей. 

Яскрава спортивна подія 2016 року: тріумфальний виступ паралімпійців України у Ріо - 117 медалей: 41 золота, 37 срібних, 39 бронзових та третє місце після команд Китаю та Великобританії. 

Паралімпійці України взяли участь  у 15 видах спорту (веслування академічне, волейбол сидячи, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, пауерліфтинг, плавання, стрільба кульова, стрільба із лука, фехтування на візках, футбол ДЦП, велоспорт (трек, шосе), параканое, паратриатлон, голбол) з 22 видів спорту, представлених на Іграх. Всього на XV літніх Паралімпійських іграх спортсмени світу змагалися за 528 комплектів нагород  (у Лондоні розігрувалось 503 комплекти нагород). 

Дебютними для української паралімпійської команди були 3 види спорту: параканое та паратриатлон (дебютні для Паралімпіади-2016) і був представлений український жіночий голбол, а також українська чоловіча команда з волейболу сидячи. 

Українці встановили 109 рекордів у трьох видах спорту: плавання - 94 рекорди, легка атлетика - 14 рекордів,  пауерліфтинг - 1 рекорд, у тому числі: 22 рекорди світу (19  - у плаванні, 3  - легка атлетика),  32 паралімпійські рекорди (26 -  у плаванні, 5 - з легкої атлетики та 1 з пауерлфітингу), 54 рекорди Європи (49 - у плаванні, 6 - в легкій атлетиці). 10 із 15 видів спорту, в яких виступала національна паралімпійська збірна команда України - медальні.  Українці перші у футболі, другі - у 3 видах спорту: плавання, фехтування та веслування академічне, треті - у дебютному параканое; четверті  - у 3 видах спорту: дзюдо, настільний теніс, кульова стрільба.
 
Найяскравіше від національної збірної команди виступила національна паралімпійська збірна команда з плавання.  У цьому виді спорту українські спортсмени здобули 74 медалі: 25 золотих, 24 срібні та 25 бронзових нагород, це на 30 медалей більше, ніж на минулій Паралімпіаді у 2012 році  (17 золотих, 14 срібні та 13 бронзові). 

Команда з плавання у загальнокомандному заліку цього виду спорту поступилась тільки збірній команді Китаю і у підсумку посіла вперше друге місце (у Лондоні -2012 плавці були третіми, поступившись командам Китаю та Австралії). 

Загалом команду з плавання представило 45 спортсменів, 32 з яких вибороли високі нагороди (11 з них  - дебютанти Ігор). Крім того, у скарбничку національної збірної команди з плавання дебютанти поклали 17 золотих (!) нагород. 

Найкращі зі спортсменів - Максим Крипак (5 золотих та 3 срібні медалі),  Євгеній Богодайко (4 золоті, 3 срібні та 2 бронзова медалі 

Найкращі зі спортсменок - Єлизавета Мерешко (4 золоті, 1 бронзова медаль); Стеценко Анна  (3 золоті та 1 срібна нагорода). 

Додамо лише,  що важлива спортивна подія (не рахуючи багатьох міжнародних спортивних змагань для людей з інвалідністю, Кубків світу, чемпіонатів Європи та світу з різних видів спорту для спортсменів з порушеннями зору, слуху, інтелекту та ураженнями опорно-рухового апарату), до якої активно готуються в Національному комітеті спорту інвалідів України - літні Дефлімпійські ігри 2017 року, в яких очікується участь понад 300 українських спортсменів з порушеннями слуху. Ігри пройдуть з 18 по 31 липня 2017 року у турецькому місті Самсун. 

Отож, сподіваємось, що рік 2017 увійде в історію нашої країни та світу так само потужно, як і рік, що минув. 

За матеріалами прес-служби Національного комітету спорту інвалідів України 


Фото:

Нашi партнери