Прес-конференція щодо сучасного стану організації спорту на Херсонщині, ініціатором проведення якої виступила профспілка працівників спорту області, мала на меті з’ясувати проблеми в цій сфері та намітити шляхи їх розв’язання. Щоправда, відбулася вона в дещо незвичному форматі, починаючи від пікету опонентів під стінами редакції з символічними «червоними картками рейдерам», і завершуючи непомірно великою кількістю заявлених спікерів (аж 18), котрі представляли спортивні товариства — від очільників федерацій різних видів спорту до керівників і тренерів закладів фізкультури та спорту. Кількість «вболівальників» за долю херсонського спорту, котрі виявили бажання бути присутніми під час заходу, розрахованого для представників ЗМІ, у кілька разів перевищила представництво власне самих журналістів. Серед зацікавлених осіб — титуловані тренери та нинішні чемпіони, представники депутатських корпусів, громадські діячі й активісти.
Зрозумілі біль та занепокоєння за долю спорту, який замість стрімкого розвитку за умови сприяння з боку державної та місцевої влади сьогодні мусить виживати за відсутності повноцінних тренувальних баз, на застарілих тренажерах та іншому обладнанні 1970—80-х років, яке до життя повертають регулярними ремонтами тренери як ентузіасти своєї справи. У спеціа¬лізованих навчальних закладах, де готують достойну олімпійську зміну, сьогодні є проблеми через відсутність належного рівня організації тренувань, проживання та харчування спортсменів. Узимку доводиться вимушено економити на теплі у залах, немає коштів на участь у змаганнях. А тим часом видатки на фізкультуру та спорт з кожним роком катастрофічно скорочуються, що, зі слів голови постійної депутатської комісії Херсонської міськради з питань освіти, спорту, культури, духовності та молоді Валентина Суха, підкріплених відповідними цифрами, засвідчує про системне знищення галузі.
Те, що умови тренувань, проживання та харчування спортсменів не витримують ніякої критики, підтвердив і в. о. директора КЗ «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Олексій Мотов.
За словами президента ГО «Федерація веслування академічного», заслуженого тренера України Олександра Бакарасьєва, раніше херсонська школа була кращою в СРСР, ніби держава в державі, а сьогодні… Попри це, з 10 членів української збірної на минулорічних Олімпійських іграх 5 — з Херсона. Тренери самотужки ремонтують 40-річні човни ще виробництва НДР. На діяльність федерації виділили 185 тис. грн. — якраз вистачить придбати один човен-одиночку, що вже був у вжитку. І навіть з таким жалюгідним флотом херсонці примудряються лідирувати.
Президент ГО «Федерація легкої атлетики Херсонської області» заслужений тренер України Геннадій Зуєв зазначив, що за підтримки КЗ «Спорт для всіх» вдалося брати участь у низці змагань і підтримувати високий рівень спортивної майстерності в одному з лідируючих видів спорту. В області працюють 18 відділень у ДЮСШ, де представлені 44 види спортивної атлетики, з вихованцями займаються висококваліфіковані тренери. 27 виплеканих чемпіонів-легкоатлетів поповнили скарбницю області 48 медалями. Попри те, що легку атлетику фактично вижили зі стадіонів у парки та в поля, підкреслює Зуєв. Сьогодні ж у легкоатлетів навіть у обласному центрі немає ні безпечних умов для тренувань, ні елементарного — обіцяних міською владою матів.
Звернула увагу на необхідність залучення до спорту насамперед дітей президент ГО «Федерація спортивної гімнастики Херсонської області» Світлана Береш. Адже раніше цей вид спорту був присутній у кожній школі. Сьогодні ж, з її слів, спорт для дітей тримається виключно на ентузіазмі тренерів і батьків.
У решті виступів також звучали занепокоєння та відверте обурення ставленням до спорту за залишковим принципом, перетворення спортивних залів на супермаркети, а полів — на будмайданчики.
Втім, конкретної відповіді на запитання, хто ж занапащає та системно знищує спорт на Херсонщині, так ніхто упродовж двох годин і не почув.
Новий день від 02.02.2017