10 грудня за рішенням ООН відзначається Всесвітній день футболу (World Football Day). Таким чином, міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, що для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.
Незрозуміло, чому саме цьому місяцю й цьому дню випала честь святкувати такий знаменний привід, але всенародна любов і кипіння, властиві цьому виду спорту, напевно, заслужили того, щоб футбол одержав ще один привід для поздоровлень у свою адресу.
Чи знаєте ви, що на сьогодні за офіційними джерелами слово "футбол" зустрічається у 300 мовах світу.
Найкрасивішим голом, що забивалися коли-небудь на чемпіонатах світу, визнаний всесвітньо відомий другий м'яч Діего Марадони у чвертьфінальній грі ЧС-1986 проти Англії.
Перше згадування про футбол як «про гру в м'яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах другого тисячоріччя до нашої ери. Називалася гра «Цу Чю», що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати гарну фізичну форму.
Коли вперше з'явилася ця гра, точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в 8 столітті. На поле битви після боїв вони пинали відрубані голови супротивника.
Про цю гру відомо дуже мало - те, що були ворота й воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдат, і що вона була відома вже три тисячі років тому. А сітка на футбольних воротах уперше була використана у березні 1891 року під час матчу між збірнями Півночі й Півдня Англії.
У футбол грали й у Древній Греції, і в Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м'яч», із чого можна припустити, що грали в неї відповідно — застосовуючи всілякі прийоми бойових мистецтв.