27 лютого в Мінмолодьспорту відбулось засідання комісії з питань реформування сфери фізичної культури і спорту під головуванням Міністра Ігоря Жданова. Засідання було присвячене підсумкам діяльності Уряду України в напрямку реформування фізичної культури і спорту за 2016 рік та плану подальших дій на 2017 рік.
У засіданні взяли участь представники національних федерацій з олімпійських та не олімпійських видів спорту, Національного олімпійського комітету та Спортивного Комітету України, спортивні експерти, народні депутати.
На початку засідання Ігор Жданов подякував спортивній спільноті за активну співпрацю у 2016 році та роботу над реалізацією першого етапу Дорожньої карти реформ.
«Ми зберегли систему масового й дитячого спорту, привели наше законодавство у відповідність з вимогами Всесвітнього антидопінгового агентства, запровадили й постійно вдосконалюємо формулу автоматичного, рейтингового розподілу коштів між видами спорту, проводимо пілотний проект з автономії спортивних федерацій», - відзначив Міністр.
Також Ігор Жданов зауважив на тому, що у 2017 році експеримент по розширенню повноважень спортивних федерацій продовжено. У ньому беруть участь федерації баскетболу, важкої та легкої атлетики, стрибків у воду та баскетболу. На думку Міністра, експеримент показав, як сильні, так і слабкі сторони процесу автономізації спорту в українських реаліях. Однак позиція Міністерства та учасників експерименту солідарна – необхідно продовжувати рух у напрямку побудови автономії спорту в Україні європейського зразка.
«Сьогодні ми залучаємо державних аудиторів для того, щоб вони допомогли федераціям покращити роботу із бюджетними коштами, які отримуються напряму. Наша спільна мета радикально зменшити бюрократію у відносинах між Міністерством та спортивними федераціями. Однак не забувати про відповідальне та ефективне використання державних коштів», - підкреслив Ігор Жданов.
Він також зазначив, що Міністерство спільно з експертами, федераціями, НОК розпочинає роботу над новою редакцією закону «Про фізичну культуру й спорт». Законопроект має стати основним документом для подальших реформ у сфері. Міністр закликав всіх небайдужих спортивних функціонерів до спільної та конструктивної роботи над його розробкою.
«Проведення державного експерименту зі спортивними федераціями, зрівняння прав ДЮСШ та спортивних клубів, виважені прогресивні зміни у законодавстві, які мають пройти широке громадське обговорення – це важливий наступний етап реалізації Дорожньої карти реформ. Однак нам потрібно ухвалювати такі реформаторські рішення, які посилять український спорт, а не зруйнують його. Я противник реформи заради реформи. Маємо працювати за принципом - не нашкодь», - наголосив Ігор Жданов.
Також Міністр зауважив, що слід сконцентрувати свої зусилля на практичній реалізації ухваленого Закону «Про антидопінговий контроль у спорті» після того, як його підпише Президент України.Важливим напрямком має бути системна робота федерацій з направлення допінг-проб до акредитованих ВАДА лабораторій та широка просвітницька кампанія серед тренерів та спортсменів.