В Україні законодавчо закріпили поняття військово-прикладного та службово-прикладного спорту

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (щодо започаткування службово-прикладного спорту та військово-прикладного)» (реєстраційний номер 5616).

«За» закон, розроблений Міністерством молоді та спорту, проголосували 235 народних депутатів.

Нагадаємо, що у першому читанні проект закону був прийнятий ще 5 квітня.

Заступник Міністра молоді та спорту Ярослав Войтович, який був присутній в залі, подякував народним депутатам за прийняття важливого рішення від імені Міністра Ігоря Жданова та усього відомства.

Закріплення терміну «службово-прикладний, військово-прикладний спорт» на законодавчому рівні, та виділення цього спорту як окремого напряму буде сприяти його розвитку як важливої складової професіональної підготовки військовослужбовців та працівників правоохоронних органів.

Поняття «службово-прикладний» та «військово-прикладний спорт» не передбачає два окремих напрями. По суті, це єдиний напрям, який підкреслює прикладні навички та вміння, які необхідні для бойової та професійної діяльності військовослужбовців та працівників правоохоронних органів.

Службово-прикладний спорт - сприяє набуттю навичок працівниками правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб з метою виконання своїх службових обов’язків, а військово-прикладний – військовослужбовцями.

«Державна підтримка та розвиток службово-прикладних і військово-прикладних видів спорту - це вагомий внесок у підвищення обороноздатності країни», - зауважив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Також законопроектом внесені зміни до ст. 43, якою передбачено гарантії підвищення спортивної майстерності спортсменам вищої категорії, які проходять військову службу в органах утворених відповідно до законів та можуть бути зараховані до таких закладів.

Сьогодні спортсменам – членам національних збірних команд України, які проходять військову службу, передбачено створення умов для підвищення їх спортивної майстерності, а для військових спортсменів вищої категорії, які не входять до національних збірних команд України, подібних умов не передбачено. Ці спортсмени також повинні мати гарантії підвищення спортивної майстерності. (Дана стаття стосується лише спортсменів вищої категорії, які проходять військову службу в органах утворених відповідно до законів).


Фото:

Нашi партнери