Всесвітні игри з неолімпійських видів спорту 2017 року, які проходили у польсьму місті Вроцлаві з 20 по 30 липня, запам’ятаються яскравими змаганнями не тількі тих традиційних видів спорту,які відомі всім, а і появою нових дисциплін. Всесвітні ігри показали, що все більш популярними у світі останніми роками стають незвичайні види спорту. Вони поки ще не дуже поширені в Україні, але від того не менш цікаві, і можуть зацікавити тих, хто хоче уразноманітнити свої спортивні захоплення.
Нагадаємо, дебютантом в основній програмі спортивних змагань Всесвітніх ігор 2017 року став лакрос - гра, в якій змагались команди жінок. На сьогоднішній день цей вид спорту – неолімпійський, хоча на початку ХХ сторіччя входив до програми двох Олімпіад (1904 року у Сент-Луісі та 1908 року у Лондоні), а потім тричі був представлений на Іграх, як показовий вид спорту.
Лакро́с (фр. la crosse, lacrosse - «Посох») - командна гра з твердим гумовим м'ячем, який переносять полем за допомогою кросів - сіток на довгій ручці. Це дуже видовищний вид спорту: за гарної гри м'яч стрімко літає полем, ледь торкаючись землі.
У лакрос грають і чоловіки і жінки. У команді чоловіків 10 гравців, у жіночій - 12. У чоловічому лакросі дозволені силові прийоми та контактна боротьба, тому гравці вдягають спеціальну захисну амуніцію: шоломи з маскою та щитки під одяг. У жіночому лакросі силові прийоми заборонені. Гру судять зазвичай відразу 3 суддів.
Історія. Лакрос походить від багатавею - давньої гри в м'яч, у яку індіанці Північної Америки грали ще сотні років тому. Європейські поселенці в Канаді запозичили цю гру, назвавши її «la crosse».
Лакрос вважається національним канадським видом спорту, проте останнім часом він став популярним і в інших країнах - США, 20 країнах Європи, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, Японії, Південної Кореї, ПАР.
У самій Канаді Федерація лакроссу існує з 1867 року: гра наділена статусом літнього виду спорту №1
.У США діє потужна професійна ліга з цього виду - Major League Lacrosse, побудована за принципами Національної баскетбольної асоціації, чи Національної хокейної ліги.
Правила гри. Поле лакросу приблизно тих самих розмірів, що й футбольне. На кінцях поля стоять ворота завдовжки та завширшки 1,83 м. Мета гри - закинути невеличкий, схожий на тенісний, м’яч до воріт суперника. При цьому зараховуються лише голи з-за меж кола, яким обведені ворота. М'яча можна підхоплювати та нести на кросі, тримаючи його практично вертикально й швидко крутячи, щоб м'яч залишався в сітці.
Чоловічий лакрос. В ході гри правилами допускається проводити до 9 замін. Гра в чоловічому лакросі складається з 4-х 15-хвилинних періодів. Розміри поля для даної гри складають 100 х 55 метрів, а ширина воріт представлена 1,8 метра. Відстань між воротами становить 72 метри.
Жіночий лакрос. У жіночому лакросі гра триває 2 періоди по 25 хвилин. Розмір поля і ширина воріт можуть не відрізнятися від тих, що представлені в чоловічому варіанті гри. Але ось відстань між воротами становить вже трохи більше, а точніше - 92 метри.
А що в Україні? Офіційно цей вид спорту в країні поки що невизнаний. Але 28 лютого 2017 року зареєстрована Федерація лакросу України, яка займається популяризацією лакросу на території України і завжди рада допомогти молодим командам, які хочуть відкрити клуби лакросу в своєму місті.. Лакрос в Україні розвивається в Києві, Рівному, Вінниці та Тернополі, є команди і літні табори, де навчають грі у лакрос. 6 травня 2017 року створена перша збірна команда України.