За часів тотемізму люди поклонялися тваринам, бажаючи досягти їх здібностей - швидкого бігу і плавання, великої сили, спритності і граціозності.
До сих пір багато хто з нас із захопленням ставляться до рекордів звірів, птахів, риб, і інших живих істот, намагаючись досягти таких же результатів, але поки навіть професійні спортсмени далекі від них.
Наприклад, найшвидшою в воді є риба парусник, яка може розвивати швидкість до 109 км / год, в той час як людська швидкість у воді не перевищує і 10 км / год.
Схожа ситуація і з бігом - гепард (найшвидший звір на суші) здатний розігнатися до 100 км / год, а ось швидкість людини значно нижче -до 40 км / год.
До рекордів птахів в небі (322 км / год - сапсан) наблизився Ів Россі (304 км / год), і то тільки завдяки розробленому технічним оснащенням.
До того ж тварини і більш витривалі, ніж представники людської раси.
Самі тварини беруть участь в світі спорту давно - на даний момент найпоширенішими, безумовно, є кінські перегони, в яких швидкість коня поєднується зі стратегією наїзника. Існують і інші види спорту (деякі з них заборонені законами багатьох країн): півнячі (на Балі і в Таїланді) і собачі (в Афганістані) бої, щурячі (в Швеції) і тарганів (в Голландії) бігу, корида з биками (в Іспанії ) та інші.
Людей за всіх часів заворожувала та легкість, з якою тварини брали різні химерні пози під час повсякденних справ, будь то потягування або бойова стійка. Тому майстри переносили їх в своє мистецтво. Наприклад, в йозі можна зустріти пози кішки, собаки, змії і коника, а в кунг-фу стилі журавля, дракона, орла і богомола.
Унікальність тварин полягає в тому, що майже всі їх рухи спрямовані на конкретну мету, при цьому вони не замислюються, як це виглядає з боку - вони впевнені в собі і спокійні - розминають необхідні м'язи без витрат зайвої енергії.
Можливо, саме тому деякі фахівці вважають, що найкраща зарядка з ранку, яка приведе в тонус м'язи і подарує гарний настрій - це тривалі потягування в ліжку.
А ви так не вважаєте?