Українці демонструють сталий інтерес до рухової активності рівень якої має потенціал до щорічного зростання. До такого висновку дійшли учасники круглого столу «Перспективи розвитку оздоровчої рухової активності в Україні», який відбувся 25 жовтня 2017 року на НСК «Олімпійський».
Організаторами заходу стали проект Fitness Connect UA та Федерація легкої атлетики м. Києва, за підтримки Мінмолодьспорту. У засіданні взяли участь спортсмени, науковці, спортивні менеджери, медійники, представники фітнес-індустрії, громадських організацій та органів виконавчої влади.
У рамках круглого столу проведено панельні дискусії щодо популяризації здорового, активного та рухливого способу життя в Україні та світового досвіду в цій сфері.
Радник Міністра молоді та спорту Павло Булгак розповів про основні завдання та реалізацію Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація". Цей документ, розроблений Мінмолодьспорту спільно із науковцями, був затверджений Указом Президента України 9 лютого 2016 року.
«Запорукою успішності українського суспільства з точки зору тривалості життя, продуктивності праці та економії коштів, що витрачаються на лікування різноманітних хвороб - є достатній рівень рухової активності», - підкреслив Павло Булгак. «За різними оцінками поки що лише 3-6% українців регулярно, 4-5 разів на тиждень, займаються спортом, активно рухаються. Національна стратегія передбачає зростання показника залученості населення до рухової активності на 1% щорічно».
Ключовою складовою досягнення цих завдань є розбудова спортивної інфраструктури на місцях. "Завдяки ініціативі Міністра Ігоря Жданова, в 2017 році через окрему програму Держфонду регіонального розвитку розпочато будівництво та реконструкцію 84 спортивних об'єктів по всій Україні. На це виділено понад 373 млн. грн.", - наголосив Павло Булгак.
Він також закликав присутніх долучитися до громадського обговорення державного стандарту з рухової активності та проекту постанови КМУ над яким зараз працює Мінмолодьспорту.
Під час круглого столу відбулася презентація результатів першого дослідження ринку фітнес-послуг в Україні, сформовано портрет відвідувача спортклубу
«Споживач фітнес-послуг сьогодні – це молода людина 30+ років, яка вже розуміє потребу у здоровому способі життя і може собі дозволити відвідувати фітнес-клуб. Такі люди, виробивши в собі звичку до занять фітнесом, будуть займатися ще 30-40-50 років, і залучати молодші покоління», - відзначила Галина Березюк.
Відомі українські легкоатлетки, призерки міжнародних змагань Юлія Левченко та Ірина Геращенко що велику роль у формуванні інтересу дітей до спорту відіграє середня школа. А саме розуміння та сприяння з боку вчителів фізкультури тим дітям, які мають талант і перспективу стати професійними спортсменами. На переконання атлеток, необхідно підвищувати престижність спортивної діяльності, як професії та покликання, активніше популяризувати спорт серед українців.
Перший проректор НУФВСУ Мирослав Дутчак наголосив на тому, що Україна має необхідний потенціал для поступового нарощування позицій у європейських рейтингах залучення населення до рухової активності.Він також привітав появу дослідження від Fitness Connect UA, адже такої роботи в Україні ще ніхто не проводив, хоча вона надзвичайно потрібна. Так, згідно дослідження, понад 1 млн. українців регулярно відвідують спортивні клуби.
У свою чергу, Президент федерації легкої атлетики м. Києва Віктор Гринюк наголосив на необхідності об'єднання зусиль Мінмолодьспорту, відомих спортсменів, національних федерацій, представників фітнес-індустрії, активістів бігового руху для розвитку масової фізичної культури та спорту.