31 жовтня відбулось чергове засідання колегії Міністерства молоді та спорту, основними питаннями якого стали підсумки виступів українських спортсменів на міжнародних змаганнях влітку 2017 року.
Нагадаємо, що збірна України успішно взяла участь у Х Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту, що відбулись у Вроцлаві (Польща): із 25 високими нагородами Українці зайняли п’яте загальнокомандне місце.
Директор Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Матвій Бідний наголосив у своєму виступі, що напередодні Всесвітніх Ігор, за ініціативи Мінмолодьспорту Уряд вдвічі збільшив грошові винагороди для переможців та призерів Всесвітніх ігор і їх тренерів (винагорода чемпіонам становить 480 тис. грн, за срібло - 400 тис. грн, за бронзу - 240 тис. грн).
На проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту згідно з Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України з державного бюджету виділено 45,2 млн грн
( у 2016 році – 41,5 млн грн, 2015 році – 37,5 млн грн, 2014 році – 28,6 млн грн).
Крім того, вперше за весь час участі спортсменів національної збірної команди України у Всесвітніх іграх, додатково на підготовку та участь національної збірної команди України у Іграх виділено 45,5 млн грн за окремою програмою. Також здійснено масштабне інвестування в матеріально-технічне забезпечення видів спорту, що не входять до програми олімпійських ігор.
Вдало виступила збірна України і ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх 2017 року, які проходили у турецькому місті Самсун. За підсумкамицих змагань українські спортсмени посіли другу позицію у загальному командному заліку із 99 медалями: 21 золота, 42 срібні та 36 бронзових. Про це у своєму виступі на засіданні нагадав Ігор Бурий, заступник начальника Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
Також, з метою стимулювання успішних виступів на міжнародній спортивній арені, визнання вагомого внеску в розвиток спорту інвалідів відповідно до Указу Президента України від 6 квітня 2006 року № 290/2006 «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні» виплачуються 300 стипендій Президента України для видатних спортсменів з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту та їх тренерів від 7 до 15 тис. грн.
Директор Департаменту олімпійських видів спорту Роман Вірастюк наголосив на основних питаннях співробітництва національних спортивних федерацій і Мінмолодьспорту.