Херсонці виступили на XV Міжнародному турнірі з вільної боротьби на призи триразового олімпійського чемпіона Олександра Медведя

З 24 по 25 листопада у м. Біла Церква у Білоцерківській дитячо-юнацькій спортивній школі №1  відбувся ХV Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів на призи триразового олімпійського чемпіона Олександра Медведя з нагоди його 80-річчя.

У змаганнях взяли  участь 106 спортсменів із трьох країн - Білорусь, Ізраїль та понад 20 команд з різних регіонів України.

Головним суддею турніру виступав суддя національної категорії, майстер спорту, директор ДЮСШ «Богатир» Валерій Падалець.

Слід зазначити, що перше місце для вітчизняних борців стали змаганнями на виконання звання майстра спорту України.

На відкритті спортсменів та гостей привітали та побажали учасникам яскравої боротьби та красивих перемог: начальник управління фізичної культури та спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, заступник міського голови Ольга Настіна.

Херсонську область на турнірі  представляла  команда у складі 8 спортсменів, яка у підсумку посіла  4 загальнокоманндне місце, пропустивши вперед команду м. Києва (3 місце), Одеську область (2 місце) та Київську область (1 місце). 

Херсонські борці вибороли  1 золоту та 1 срібну нагороду: у  ваговій категорії  66 кг  золоту медаль завоював  Федір Курогло  (тренери В.Кубішин, О. Гілін),  срібну  - Шахін Ісмаїлов  у ваговій категорії 55 кг (тренер В.Кубішин)

На змаганнях серед  почесних гостей були присутні  члени родини  Олександра Медведя – Павло, Світлана, Алла, Мирослав Царенки, Алла Мусієнко, Володимир Медведь.

На турнірі була презентована книга про Олександра Медведя «Спортивна легенда ХХ століття» приурочена до дня народження триразового олімпійського чемпіона (автори Іван Куроченко та Ігор Малинський) .

Взагалі турнір вийшов дуже цікавим і сильним по складу учасників в деяких вагових категоріях за перемогу боролося понад 20 спортсменів.

Довідково. Олександр Васильович Медведь (16 вересня 1937, м. Біла Церква, Київська область) - радянський спортсмен, борець вільного стилю, триразовий олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу, Європи та СРСР. заслужений майстер спорту СРСР (1962), автор двох книг по боротьбі. Обігравав одного і того ж спортсмена (Османа Дуралієва) в фіналах престижних змагань 8 разів. Віце-президент НОК Республіки Білорусь.
На честь видатного борця в його рідному місті Біла Церква щороку відбувається турнір для юних борців, а у Мінську -  Гран-Прі для дорослих.
Прапороносець збірної СРСР на Олімпіаді 1972 року в Мюнхені був визнаний кращим борцем вільного стилю в історії спорту.
«Людина не може перемогти Медведя» - така приказка була в ходу в 60-70-і роки.  І частка жарту в ній була не настільки велика. Медведь виграв Олімпійські ігри в 1964, 1968 і 1972 роках, а  також 7 чемпіонатів світу і 3  - Європи. На Олімпіадах радянський борець перемагав, незважаючи на регулярні проблеми зі здоров'ям. Від природи володіючи фантастичною силою, Медведь в армійські роки заробив хворобу серця, що не дозволяло йому проводити на килимі багато часу. Як жартував сам Олександр Васильович, через це доводилося перемагати суперників достроково - інакше після трьох хвилин поєдинку піднімався тиск.
У 22 роки Медведя включили до збірної СРСР, а через три роки в американському Толідо він виграв першу золоту медаль чемпіона світу. Повторивши цей успіх через рік в Софії, Медведь на свої перші Олімпійські ігри в Токіо в 1964 році поїхав в ранзі фаворита і не підвів. Хоча згодом згадував, що успіхи запаморочили йому голову, і він настільки увірував у перевагу над суперниками, що ледь не програв маловідомому шведу. З тих пір до своїх конкурентів він ставився з великою повагою - за що почитали його і вони, хоча постійно програвали.
У 1972 році 35-річний Медведь завершив кар'єру. Після перемоги над Дуралієвим він встав на коліна в центрі килима і під овації публіки поцілував його - ця сцена є однією з найяскравіших в історії олімпійського спорту. Медведь понад 50 років працює в Мінському радіотехнічному інституті професором  на кафедрі фізичного виховання, тренував спортсменів, займався також суддівством. На церемонії відкриття Олімпіади 1980 року в Москві він виголосив клятву від імені суддів.


Фото:

Нашi партнери