Роман Вірастюк: Мінмолодьспорту планує криміналізувати відповідальність за вживання допінгу

19 грудня 2017 року у м. Києві столичному готелі «Братислава» розпочали свою роботу 65 фахівців з 22 регіонів України на Всеукраїнському семінарі тренерів і суддів з важкої атлетики.

У перший день доповідачі ознайомили учасників семінару з сучасними тенденціями в суддівстві міжнародних змагань, особливостями медичного забезпечення важкоатлетів при підготовці до змагань.

Про антидопінгову політику Міністерства молоді та спорту присутнім розповів директор Департаменту олімпійських видів спорту Роман Вірастюк.

«Україна підписала ряд міжнародних актів щодо боротьби з допінгом. Мінмолодьспорту, Міністр Ігор Жданов, та Національне антидопінгове агенство займаютьжорстку позицію «нульової толерантності до допінгу», - наголосив посадовець під час доповіді.

За його словами, до українського парламенту вже подано пропозиції щодо посилення відповідальності за порушення антидопінгового законодавства — внесення змін до Кримінального кодексу, де санкція статті передбачатиме покарання не лише у вигляді накладення штрафу, а й позбавлення волі.

Міністерство ініціює внесення змін й до інших нормативно-правових актів. Передбачається, що порушники антидопінгового законодавства повинні будуть повернути до державного бюджету всі отримані матеріальні винагороди та заохочення, а також будуть позбавлені спортивних та державних звань.

Окрему увагу Роман Вірастюк звернув на дотримання атлетами та їхніми тренерами інших спортивних регламентів та правил. Зокрема, мова йшла про відбіркові турніри.

«З 1 січня 2018 року жоден спортсмен, який не брав участі у чемпіонаті України, не може представляти країну й на міжнародних змаганнях», - зауважив він.

Були підведені підсумки року в українській важкій атлетиці. Фахівці заслухали доповіді тренерів збірної команди України Юрія Кучінова, Михайла Мацьохи, Ігоря Разорьонова.

Свою роботу фахівці з важкої атлетики в рамках Всеукраїнського семінару продовжать до 21 грудня включно.


Фото:

Нашi партнери