Щоб охопити спортом усіх, потрібна державницька позиція, а не підкилимні інтриги та обслуговування особистих інтересів

28 лютого у прес-клубі «Новий день» відбулась прес-конференція на тему: Червона картка - організованому злочинному угрупуванню в Херсонській обласній раді. Як захистити депутата обласної ради від прийняття протиправного рішення», яку організував голова правління ГО «Спорт для всіх.інфо». 


- Пройшло більше року, як під час брифінгу в Херсоні представники спортивного спільноти оголосили про акцію «Червона картка», - зазначив 28 лютого під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день» голова правління ГО «Спорт для всіх.інфо» Сергій Ротонос. 

- «Червона картка» організованому злочинному угрупуванню в Херсонській обласній раді. Як захистити депутата обласної ради від прийняття протиправного рішення» - таку тему ми обрали невипадково для подальшого розвінчування не законної діяльності, яка розгорнулася в стінах обласної ради і спрямована на провокації та маніпуляції для дискредитації незговірливих керівників спортивних закладів з надуманих приводів.

Упродовж останніх років ми були свідками протистояння між депутатом обласної ради Володимиром Шадріним та Херсонською облдержадміністрацією. Яким чином звичайний депутат може так впливати на орган виконавчої влади, маніпулювати колегами-депутатами та змусити посадових осіб виконавчого апарату облради вчиняти незаконні дії, і стало предметом обговорення під час прес-конференції.

Йшлося про тривалий судовий процес незаконно звільненого з посади Сергія Ротоноса, який таки відстояв свою правоту та був поновлений на посаді.

Завдяки судам спливли документи, котрі підтвердили факти порушення законодавства, підробку документів, підтасовку фактів. Непрофесіоналізм виконавців та користування неперевіреною інформацією, порушення субординації (підзвітності) – все це мало місце і стало приводом  судових «змагань» і зрештою виграної справи проти Владислава Мангера  як голови обласної ради, виконавчий апарат якої допустив абсурдні зумисні помилки та перекручування при ухваленні рішень.

- Безперечно, і це визнав суд, що окремі посадові особи виконавчого апарату облради причетні до складання завідомо неправдивих документів, - наголошує Сергій Ротонос. – Таким чином внаслідок цього колишнім керуючим справами, начальником та заступником начальника відділу, спеціалістами відділів юридичної та кадрової роботи, управління майном обласної ради громаді Херсонщини завдано збитків на 150 тисяч гривень (згідно з чотирма рішеннями Херсонського міського суду).

Є всі підстави припускати, що такі протиправні дії посадовці вчиняли під тиском депутата Шадріна. Але ж відповідальність на Шадріна перекласти майже не можливо. Відповідати за фабрикування документів має кожен персонально.

Зі слів Сергія Ротоноса, вплив депутата Шадріна та його особиста зацікавленість простежується на прикладах цілої низки кадрових призначень у закладах фізкультури та спорту, де згодом застосовані підозрілі однотипні схеми фінансових махінацій, котрі стали відомі широкій громадськості з публікацією підозрілих договорів, платіжних доручень та актів виконаних робіт.

Отже ланцюжок зумисних порушень, свідомого усунення з посад  «незручних» керівників закладів спортивного профілю і подальші маніпуляції свідчать про те, що діяльність таких осіб скерована на дискредитацію влади.

- Які кроки потрібно зробити, аби винні в порушенні законодавства посадові особи обласної ради були притягнуті до відповідальності та відшкодовували з власних кишень, а не за рахунок бюджетних коштів платників податків, завдані області збитки в півтори сотні тисяч гривень, - розмірковує Сергій Ротонос. – Громадська організація «Спорт для всіх.інфо» презентує програму тренінгу для 36 депутатів обласної ради, метою якого є підвищення рівня знання чинного законодавства, що стане профілактикою маніпулювання при здійсненні депутатських повноважень.

Крім того, Ротонос наполягає на створенні робочої групи з розслідування наслідків допущених зловживань та покарання винних, а також ініціює звернення до правоохоронних органів для встановлення обсягів збитків для бюджету.

Як приклад, наводить розкрадання майже 200 тисяч гривень у Херсонській дитячо-юнацькій спортивній школі №2, де й винних знайшли, і покарали, і ті нібито повернули присвоєні незаконно кошти, а от відшкодовані гроші знов кудись безслідно зникли. А ті, хто викрив цей злочин і оприлюднив, мусили піти з посад…


Фото:

Нашi партнери