Батьки спортсменів зупинили крадіжку льодового комплексу

Протягом тижня не вщухали пристрасті з приводу можливої втрати дитячо-юнацькою спортивною школою із зимових видів спорту льодового комплексу «Фаворит-Арена», розповідає . на своїй сторінці у Фейсбук «Спорт для всіх.інфо» 

Саме цей комплекс 16 березня 2018 року на сесії обласної ради тихенько та непомітно, під якимось номером порядку денного рада збиралася передати створеному в цей же день комунальному підприємству «Обласний центр хокею» Херсонської обласної ради, якому, щоб було «легше на старті», виділили з обласного бюджету близько 5 мільйонів гривен.

Далі зрозуміло. Новостворене «неоднозначне» підприємство з невідомим генеральним директором, «поставленим» кількома депутатами, починає розпоряджатися сучасним льодовим комплексом і земельною ділянкою у 2 гектари в м. Херсоні. 

 І майже все у цій схемі спрацювало. Знайшовся нікому невідомий майбутній генеральний директор КП «Обласний центр хокею» (випадкова у спорті людина) і, навішавши «локшини на вуха», спортивну громаду переконали, що саме комунальне підприємство, а не спортивний хокейний клуб, це найкраща у світі організаційно-правова форма для розвитку професійного хокею. Навіть переконали, що нормально, коли комплекти хокейної ігрової форми та ключки на 1 мільйон 600 тисяч гривен увійдуть до статутного капіталу підприємства.

А от з передачею майна, а згодом і земельної ділянки до «незрозумілого» підприємства не вийшло. Спортивна громадськість, тренери та батьки юних спортсменів зрозумівши, що планується щось не правильне, привернули увагу до цього питання всіх, навіть президента Федерації хокею України Анатолія Брезвіна.

Але в підсумку, саме активність батьківського комітету юних спортсменів, які змусили голову обласної ради Владислава Мангера зустрітися з ними 15 березня 2018 року, врятували ситуацію. Їх відверті питання з приводу «замаскованої» передачі майна льодового комплексу «Фаворит-Арена» повністю зруйнували абсурдний намір  

Керівництву й депутатам обласної ради прийшлося добре постаратися, щоб пояснити учасникам зустрічі свої плани і, як з’ясувалося згодом, уже змінені.

Звичайно, апелювали тим, що їх «не так зрозуміли», що «ніяке майно, ніколи, у спортивної школи не планувалося відбирати» і таке інше. Та найцікавіше те, як поважні народні обранці постійно перемикали увагу присутніх на зустрічі батьків на вигаданих «лютих ворогів» депутатів, що начебто обмовляють їх, а самі хочуть стримати розвиток хокею на Херсонщині. Приклад класичного маніпулювання.

Як наслідок, дуже швидко, ввечері 15 березня,  апарат обласної ради почав переписувати проекти рішень, щоб встигнути до початку XVII сесії Херсонської обласної ради 16 березня 2018 року.

Проект рішення сесії обласної ради № 16104 «Про управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області» , який ще станом на 12 березня 2018 року проходив обговорення постійними депутатськими комісіями,  раптово на сесію не потрапляє. Але відредагований другий абзац з нього потрапляє до іншого проекту рішення - за № 16102 «Про створення комунального підприємства «Обласний центр хокею» Херсонської обласної ради».

Цей абзац виглядає безглуздо. По-перше, незрозуміло для кого встановлюється якийсь «порядок використання спортивних споруд…», до того ж неіснуючої спортивної школи.
По-друге, для чого так поспішно (у 3-денний термін) потрібно укласти договір спільного використання? Хіба що при реєстрації комунального підприємства, відразу з’явиться черга із 25 професійних хокеїстів, яким необхідні будуть тренування 2 рази на день, а без цього договору їх не пустять до льодового комплексу. Наявний приклад замилювання очей та імітації бурхливої діяльності…

Тож  велика вдячність батькам учнів дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту, які змусили на деякий час відкласти захоплення льодового комплексу «Фаворит-Арена». Але втрачати пильність не можна, бо «план» не реалізовано і, без сумніву, нечисті на руку діячі обов’язково ще будуть «тихенько» намагатися вивести майно та земельну ділянку з-під захисту держави.

Пам’ятаючи приклад з кінотеатром «Ілюзіон», треба бути втричі пильнішими.

Адже показовою є ситуація, коли депутати з виконавчим апаратом обласної ради як дітей «розвели» творчий колектив «Kherson Art Hub», вигнавши їх в два етапи у 2017 році з кінотеатру «Ілюзіон», а зараз «поставили крапку» - прийняли рішення про оголошення конкурсу на оренду цього комунального майна з правом перепрофілювання. Але, оскільки кінотеатр у аварійному стані і жоден підприємець у здоровому глузді не візьме його в оренду, то це, вочевидь, схема для подальшої приватизації.

Ось так технічно відбирається у громади її спільна власність.


Фото:

Нашi партнери