Підсумки виступу національної паралімпійської збірної команди з плавання на чемпіонаті Європи

Національна паралімпійська збірна команда з плавання яскраво виступила на чемпіонаті Європи з плавання, що з 13 по 19 серпня проходив в м. Дублін, Ірландія.  Українській команді вдалось показати справжній високий результат: 106 високих нагород, серед яких 33 золоті, 44 срібні та 29 бронзових медалей та перше місце (вже другий раз поспіль) в Європі!

У змаганнях  взяли  участь  близько 500 спортсменів з 40 країн світу. Другою у медальному заліку стала команда Італії, яка виборола 72 медалі (28 золотих, 23 срібних та 21 бронзова). Третє місце посіла команда Великобританії - 55 нагород (20 золотих, 18 срібних та 17 бронзових).  Загалом 28 країн Європи вибороли медалі цього чемпіонату.

Від  команди  України  виступило 48 спортсменів (33 чоловіки та 15 жінок) з 13 областей України: Донецька, Одеська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Київська та м. Київ. Це найбільше за всю історію участі в чемпіонатах Європи з паралімпійського плавання представництво українських спортсменів. 

У складі команди: 21  спортсмен з ураженнями опорно-рухового апарату, з яких 14 пересуваються на візку; 16 спортсменів з порушеннями зору,  з яких 5 тотально незрячих та 1 спортсмен з порушення розумового і фізичного розвитку.

Команда досить молода: середній вік національної збірної команди України з плавання 25 років. Найстарший спортсмен Головко Олександр - 46 років, наймолодші спортсмени по 14 років )2003 року народження) - представники Харківського регіону, тотально незрячий спортсмен Сербін Михайло та спортсменка у візку з Миколаївської області Гонтарь Анна. 
Зазначимо, Гонтарь Анна виборола 1 золоту, 1 срібну та 2 бронзові медалі,  Сербін Михайло виборов 3 місце на дистанції 400 м вільним стилем з результатом 5:17.86, а також у його здобутку ще два четвертих та два п'ятих місця.) . 

36 спортсменів з 48 повертаються в Україну з високими нагородами, 19 з них - зі званням чемпіонів Європи. У команді - 9 мультимедалістів з кількома золотими нагородами

Найвдаліше від команди України виступила Єлизавета Мерешко (у цілому та серед жінок), вона виборола 5 золотих та 3 срібні нагороди (1 золота та 1 срібна медалі з яких - у естафеті), серед чоловіків найкращим став  Денисенко Ярослав - у його доробку 5 золотих та 2 срібні нагороди (1 золота медаль з яких - у естафеті). 

Мультимедалісти України:
Максим Крипак - 7 нагород (4 золотих і 3 срібні)
Смирнов Віктор - 7 нагород (3 золоті, 3 срібні та 1 бронзова)
Богодайко Євгеній - 6 нагород (3 золоті та 3 срібні)
Дубров Денис - 7 нагород (2 золоті, 4 срібні та 1 бронзова)
Піддубна Марина - 5 нагород (2 золоті, 2 срібні та 1 бронзова)
Семененко Ярослав - 4 нагороди (3 золоті та 1 срібна)
Хруль Оксана  - 3 нагороди (2 золоті та 1 бронзова) 

Досить вдало виступили і дебютанти: 6 із 9 дебютантів повертаються в Україну з високими нагородами - Гонтарь Анна, Остапченко Денис, Трусов Андрій, Гаращенко Кирило, Сербін Михайло та Крайник Василь, котрим вдалось вибороти високі нагороди чемпіонату Європи.

Найкраще серед дебютантів виступили Крайник Василь, який виборов 1 золоту та 3 бронзові нагороди, представляючи (вперше) спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку, а також і Гаращенко Кирило - 1 золота та 5 срібних медалей, і Гонтарь Анна - 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові нагороди. До речі, своєрідною цікавинкою цього чемпіонату Європи стало те, що уперше включено спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку (порушення інтелекту). 

Цей чемпіонат Європи був досить щедрим на рекорди: усього представниками 40 країн було побито 22 рекорди світу та 31 - Європи. Серед них яскравою рекордною сторінкою стала Україна: 6 рекордів світу (2 з них - у естафетах) та 8 рекордів Європи. 

Рекорди встановлювали:
Мерешко Єлизавета - 2 рекорди  (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу).
Піддубна Марина (тотально незряча) - 2 рекорди (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу);
Семененко Ярослав - 3 рекорди (1 рекорд світу та 2 рекорди Європи)
Крипак Максим - 1 рекорд Європи;
Дубров Денис - 2 рекорди (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу)
естафета 4х50 м комплексне плавання та 4х100 м вільним стилем - 4 рекорди (2 рекорди світу та 2 рекорди Європи).

Цей чемпіонат був щедрим і на 2 (!!!) українські подіуми:
- Федина Олексій (золото), Веракса Максим (срібло) та Чуфаров Данило (бронза) - 100 м брасом (клас S12);
- Ілля Яременко (золото), Олексій Денисенко (срібло), Максим Веракса (бронза) - 50 м вільним стилем клас S12.  

Під час проведення чемпіонату Європи з плавання було проведено міжнародну медичну класифікацію 32 українським  спортсменам (нова  або перекласифікація). Решта спортсменів з інвалідністю пройшли міжнародну медичну класифікацію  під час проведення міжнародних турнірів протягом цього року з  самого його початку.

На чемпіонаті було переглянуто класи спортсменів та відбулось об'єднання деяких класів (найважчого з менш важким, що не могло не відобразитись на результаті). Так, найважче серед українських спортсменів видалось Колю Антону - його найважчий клас було об'єднано, але попри все він зміг вибороти бронзову нагороду.

Слід зазначити, що цей чемпіонат мав велику кількість важких класів та високий конкурентний рівень, особливо у класі SD та високу насиченість класу S12. До речі, Україну в цьому класі представило 6 спортсменів, і тут не обійшлось без напруженої конкурентної боротьби і серед українських спортсменів: так, наприклад, в одному із запливів Денис Дубров виграв у Максима Крипака 0,5 сотих секунди (!).

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України 




 


Фото:

Нашi партнери