• Шахи, шашки
Всі види спорту, представлені в Херсонській області (в алфавітному порядку)

Види спорту

Баскетбол, стрітбол

Баскетбол (англ. «basket» - кошик і «ball» - м'яч) - спортивна гра з м'ячем. Грають 2 команди по 5 чол. у закритих приміщеннях круглим надувним м'ячем розміром 749-780 мм в окружності й вагою 567-650 г  у чоловіків і  724-737 мм в окружності й вагою 510-567г у жінок. Розмір майданчика 15х28 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» -  металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна.
Гра складається з 4 періодів по 10 хвилин. Тривалість перерв між першим і другим періодами (перша половина), третім і четвертим періодами (друга половина) і перед кожним додатковим періодом становить 2 хвилини. Тривалість перерви між половинами гри становить 15 хвилин.

Детальніше у розділі "Статті"

Паспорт  виду спорту Херсонської області

• Назва міжнародної спортивної організації -   FIBA (Fédération Internationale de Basketball)
• Назва Всеукраїнської спортивної організації
- Федерація баскетболу України (ФБУ)
• Відомості про керівний склад Всеукраїнської спортивної організації:  президент - Волков Олександр, генеральний секретар - Ларін Олександр
Кількість регіонів, що беруть участь у чемпіонаті України (серед дорослих, юніорів, юнаків, кадетів) - 15
• Чисельність тренерів, що розвивають даний вид спорту в Україні (у т.ч. штатних)924 (452)
• Загальна чисельність осіб, що займається даним видом спорту в Україні - 29297
• Назва обласної спортивної федераціїХерсонська обласна федерація баскетболу
• № свідоцтва про реєстрацію - № 533 від 07 березня 2011 року
• Відомості про керівний склад обласної спортивної федерації (телефони): президент - Самохін Денис Борисович 050 988 98 44
• Електронна адреса обласної спортивної федерації - khofb@ukr.net
• Юридична адреса обласної спортивної федерації - м. Херсон,  вул. Блюхера,  56 кв. 97
• Кількість членів обласної спортивної федерації (спортсменів, тренерів, інших):  спортсменів -2240 ос., тренерів – 122 ос.
• Кількість проведених чемпіонатів Херсонської області за рік2
• Загальна кількість учасників чемпіонатів Херсонської області за рік (спортсмени)240 осіб
• Кількість відділень з виду спорту у ДЮСШ
- 14
 Кількість осіб, що займається видом спорту у групах ДЮСШ621 особа
• Кількість спортивних клубів, що розвивають зазначений вид спорту у Херсонській області32

Стрітбóл  (від англ. «street» - вулиця і «ball» -  м'яч) - спортивна командна гра з м'ячем, один з найпопулярніших і найдоступніших видів спорту, який об'єднав людей різного віку.
Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Кількість гравців команди може змінюватись. Зазвичай в командах по 3 гравці (класичний стрітбол).
Гра може відбуватись протягом домовленого часу або до моменту, коли одна з команд досягне домовленої кількості очок.