Херсонському вищому училищу фізичної культури виповнюється 30 років!

5 жовтня 1988 року розпочала свою роботу  середня загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю, яку сьогодні знають як Херсонське вище училище фізичної культури  Херсонської обласної ради.

За період свого існування ХВУФК декілька раз змінювало назву. Так, з 1990 по 1992 - «Училище олімпійського резерву», з 1992 по 1993 - «Училище фізичної культури»; з 1993 по 2007 - «Херсонське вище училище фізичної культури»; з 2007 по 2013 -«Спеціалізований навчально-виховний комплекс спортивного профілю «Загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – вище училище фізичної культури» Херсонської обласної ради; з 2013 і по теперішній час – «Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради».

З моменту створення і по 2015 рік ХВУФК очолював Барбін Леонід Миколайович, заслужений працівник фізичної культури та спорту України,  кавалер ордену «За заслуги», почесний громадянин міста  Херсона.

Яку б назву не носив заклад, він завжди ставив за мету не просто навчати і виховувати дітей і підлітків, а і готувати спортсменів високого класу - майбутніх олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу і Європи.

За 30 років училище має свої традиції, досвід і майстерність.

Зі спогадів старійшин, аксакалів тренерів з боротьби вільної, що зростили не одне покоління видатних спортсменів, сьогодні розповідається на сайті ХВФУК.

Одне з перших відділень, що існує з початку заснування у 1988 році Херсонського вищого училища фізичної культури Херсонської обласної ради було і є відділення боротьби вільної. Скільки отримано перемог, скільки разів борці училища прославляли Херсонщину на теренах Радянського Союзу, України та міжнародних спортивних аренах!

Нам по праву є чим пишатися! Свій багаторічний досвід передав легенда вільної боротьби, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, майстер спорту СРСР з греко-римської боротьби  Лушніков Віктор Федорович.

Саме він стояв біля витоків боротьби Херсонщини та створив міцний колектив учителів фізичної культури відділення. Заслужені тренери України Іздебський Валерій Іванович – суддя міжнародної категорії, Савченко Валерій Миколайович – майстер спорту СРСР, відмінник освіти України, Євонов Володимир Миколайович – головний тренер збірної України, Нам Олег Миколайович, Баіров Денис Анатолійович.

Результатом 30-річної роботи педагогічного колективу відділення є видатні спортсмени, які прославляли й прославляють Україну під час змагань різного рівня.

Це Асанов Ельдар -  чемпіон Європи 1991 року серед юнаків в особистому та командному заліку, чемпіон світу серед юніорів,  срібний призер чемпіонату світу серед чоловіків; НечепуренкоОлексій - чемпіон Європи серед юніорів 1992 року;

Звягін Олександр, Кучеренко Сергій, Дорда Роман – чемпіони СРСР;

Темботов Анзор - срібний призер чемпіонату світу 1993 року серед юніорів;

Кодашов Сергій - чемпіон Європи серед юнаків;

Іщенко Іван - чемпіон світу та Європи серед юніорів;

Кушхов Мурадін - чемпіон світу та Європи, неодноразовий призер світу та Європи серед юнаків і юніорів.

Перша дівчина, яка гідно представляла  училище на світових аренах – Ребар Інна. Вона стала дворазовою чемпіонкою Європи, призеркою Кубку світу.

Продовжили цю естафету Кремзер Олена - чемпіонка  ІІ Юнацьких Олімпійських ігор 2014 року у Нанкіні  (Китай), чемпіонка світу і Європи, неодноразова призерка чемпіонату світу та Європи серед дівчат і юніорок;

Белінська Алла - призерка чемпіонату світу та Європи серед юніорів;

Пасічник Ірина – неодноразова призерка в особистому заліку, чемпіонка у командному заліку чемпіонатів Європи серед жінок 2017 року, неодноразова чемпіонка України 2017, 2018 років;

Кулагіна Антоніна - чемпіонка Європи та світу серед кадетів 2018 року.

В Олімпійських іграх брали участь Асанов Ельдар, Іщенко Іван, Темботов Анзор, Комарова Олена.

Звання «Майстер спорту України міжнародного класу»  присвоєно 16 спортсменам відділення боротьби вільної, близько 200 спортсменам - звання «Майстер спорту України».

Ми впевнені, що наступні покоління спортсменів будуть гідні своїх попередників.

Згадує аслужений тренер України, суддя міжнародної категорії Лушніков Віктор Федорович: «Є у мене вихованець Нечипуренко Олексій, зараз вже майстер спорту міжнародного класу з боротьби вільної. На одному з тренувань я дуже емоційно вимагав виконання елементу від хлопця. Олексій, закінчив схватку за своїм сценарієм, обернувся до мене і сказав: –В ікторе Федоровичу, Ви заважаєте мені. І тоді я вперше зрозумів, що думку спортсмена, в деяких випадках, необхідно брати до уваги. Так само, як необхідно розділяти тренувальні настанови для хлопців і для дівчат, оскільки дівчата більш емоційні і необдумано сказане слово може призвести до непередбачуваного результату. Так формується школа тренера»

Заслужений тренер України, відмінник освіти України Савченко Валерій Миколайович говорить про кожен свій набір вихованців, як про щось заповітне: «Кожен мій набір – це новий світ, в якому розвиваюсь і я, і вони.  Щоразу для мене, як для тренера, відкриваються нові можливості в передачі досвіду. Це неосяжний світ становлення характеру, вчинків, рішення, здавалось би, безнадійних положень».

Джерело: http://vufk-kherson.com.ua/


Фото:

Нашi партнери