Олімпіада-2012: медальний залік після 14-го дня

Після 14-го дня Олімпіади ( 13-го, у якому розігрувалися медалі) на перше місце в медальному заліку вийшли США, у яких вже 90 медалей (39 - золотих, 25 - срібних, 26 -  бронзових), далі йде Китай з 80 медалями (37 - золотих, 24 - срібних, 19 -  бронзових), на третьому місці Великобританія з 52 медалями (25 - золотих, 13 - срібних, 14 -  бронзових).
Ще один з фаворитів - Росія з 56 медалями (12 - золоті, 21 - срібні, 23 - бронзові)- іде на четвертому місці, за ними  - Південна Корея. Україна - на 20 місці з 10 медалями (3 - золоті, 1 - срібна та 4 - бронзові. Збірна України вчора завоювала одну срібну медаль Олімпіади-2012 завдяки байдарочниці Інні Осипенко-Радомській. Нагадаю, що 4 роки тому на пекінській Олімпіаді українці загалом вибороли 27 нагород, сім з яких – золоті.
А всього з медалями в Лондоні вже 80 країн!

Підсумки змагань 9 серпня.
Легка атлетика.
Півфінальні забіги в естафеті 4х100 метрів серед жінок. Збірна України у складі Марії Ремень, Єлизавети Бризгіної, Христини Стуй та Олесі Повх виграла свій забіг, обігнавши збірну Ямайки. Результат команди - 42,36 секунд, кращий для українок у нинішньому сезоні.
Багатоборство. Олексій Касьянов набрав у багатоборстві 8283 очки і посів сьоме місце. Перед останнім видом програми у десятиборців - бігу на 1500 метрів, - Касьянов йшов сьомим і зумів утримати свою позицію. Нагадаємо, що у бігу на 100 метрів українець показав найкращий свій час в сезоні - 10,56 секунд. У стрибках в довжину його результат склав - 7,55 метрів, а ядро Касьянов штовхнув на 14,45 метрів. У стрибках у висоту Олексію скорилася висота 1,99 метрів, а в бігу на 800 метрів він показав восьмий результат - 48,44 секунд. У бігу на 100 метрів з бар'єрами Касьянов виграв свій забіг, встановивши при цьому особистий рекорд - 14,09 секунд. П'ятий результат наш легкоатлет показав у метанні диска - 46,72 метрів. Потім українець слабо, в порівнянні з суперниками, виступив у стрибках з жердиною (4,60 метрів) і метанні списа (54,87 метрів). ХХХ Літні Олімпійські ігри.

Вільна боротьба.
Українка Тетяна  Лазарєва поступилася у поєдинку за бронзову нагороду Олімпійського турніру з вільної боротьби у ваговій категорії до 55 кг. Лазарєва програла бронзовій призерці Олімпіади в Пекіні колумбійці Жаклін Рентер Кастільо з рахунком 1:3. У підсумку українка посіла 4 місце. Ще одна наша спортсменка Катерина Бурмістрова у ваговій категорії до 72 кг не змогла потрапити до бронзового фіналу, поступившись срібній призерці Олімпіади в Афінах Гюзель Манюровій з Казахстану.

Плавання. В олімпійському марафоні з плавання, а це – 10 км, Ольга Береснєва припливла до фінішу сьомою – 1:58.44,4.Українка, яка у 2010-му році стала чемпіонкою Європи на 25-кілометровій дистанції, виступ на своїй третій Олімпіаді розпочала з 15-го місця після першого кола. Та потім постійно трималася в десятці найспритніших. На фініші наша спортсменка боролася за шосту позицію, але француженка Офелія Аспор виявилася сильнішою.До речі, Ольга вперше виступала на Іграх у марафоні, і її дебют в новій дисципліні виявився успішним. У Сіднеї-2000 і Афінах-2004 спортсменка виходила на старт 800-метрівки.

Стрибки у воду.Неймовірний фінал провела Юлія Прокопчук у стрибках у воду з 10-и метрової вишки. До останньої спроби українка посідала другу сходинку турнірної таблиці і доля олімпійських нагород вирішувалась у 5-му стрибку. На жаль, не досить чіткий вхід у воду і наша спортсменка із сумою 344.55 очок посіла 12-те місце.

Художня гімнастика. За результатами першого дня попереднього раунду з художньої гімнастики Аліна Максименко посідає 7-ме місце, Ганна Різатдінова – 11-е, а в групових вправах українки – шості.
Лідер нашої команди Аліна Максименко могла б забезпечити собі більш комфортне турнірне становище, якби не прикра втрата обруча, за вправу з яким вона тримала 27,300 бала. Завдяки композиції з м'ячем – 28,125 – Аліна з 11-ї позиції піднялася на сьому. Ганна Різатдінова в кожній вправі була десятою. 27,350 – така оцінка за програму з обручем, 26,800 – з м'ячем, в сумі – 54,150.
Завтра наших гімнасток чекає другий раунд кваліфікації – вправи зі стрічкою і булавами.
У групових вправах свою композицію з п'ятьма м'ячами наші гімнастки виконали дуже чітко, синхронно і впевнено. Жодних втрат предмету – така чистота виконання навіть розчулила тренера нашої збірної Ірину Дерюгіна.
Від суддів дівчата отримали 27,050. Олена Дмитраш, Євгенія Гомон, Валерія Гудим, Вікторія Мазур і Світлана Прокопова поступаються наразі росіянкам, італійкам, білорускам, болгаркам і іспанкам. Завтра вони вийдуть на килим з трьома стрічками і двома обручами. У медальному заліку Україна посідає 20 місце