Лебєдєва Яна Олександрівна

майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, срібна  призерка  чемпіонату світу 2017 року, переможниця  міжнародних змагань 2017 року  та 2018 року у Парижі Народилася  12 лютого 1984 року в с.Чернетчина, Ахтирський район, Сумська область. Освіта вища. 

З травмою хребта через падіння з висоти живе вже 18 років. Інвалідність дістала ще студенткою, коли навчалася на програміста, навіть ніде ще не встигла попрацювати. Півроку пролежала в лікарні, а потім батьки забрали в рідне село на Сумщині.

Легкою атлетикою почала займатися у 2016 року у Карпатах, де проходила реабілітацію після травмування. Зацікавилися «Інваспортом», знайшовся тренер, який до цього займався бігом із людьми з інвалідністю.

Менше як за два роки Яна — вже член національної паралімпійської збірної України, має друге місце в 53-му класі уражень. У спинальників класи рахують із 51-го по 56-й, де в меншому — спортсмени з максимальним ураженням, найслабші за станом здоров’я. Для тих, у кого великі ураження, є опорний спис, щоб однією рукою триматися, а робочою виконувати кидок. За правилами, усі ці класи метають зі станків, що мають стандартну висоту. 

Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики. Член  національної збірної команди України, чемпіонка України (2017). 
Тренер: заслужений тренер України Мягков Сергій Костянтинович 

Спортивні досягнення:

2016 рік  -  дворазова срібна призерка Кубку України з легкої атлетики(штовхання  ядра та метання диска)

2017 рік –   чемпіонка  України  з штовхання ядра  серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату

2017 рік – срібна призерка чемпіонату світу  з легкої атлетики серед спортсменів-паралімпійців у штовхання ядра (Лондон)

2017 рік – дворазова переможниця Міжнародного турніру з легкої атлетики  серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату (метання диска та спису)  

2017 рік –  чемпіонка світу з легкої атлетики серед спортсменів-паралімпійців  (Лондон), штовхання ядра  

2017 рік –  переможниця (штовхання ядра) та дворазова бронзова призерка (метання диска та спису) Міжнародного турніру з легкої атлетики (Париж) 2018 рік – переможниця Кубку України з легкоатлетичних метань серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату у штовхання ядра, метання диску та спису

2018 рік – призерка  чемпіонату  Європи  (Берлін) з легкої атлетики серед  спортсменів-паралімпійців у змаганнях з штовхання ядра, метанні  спису та диска,  встановила  4 рекорди: третє місце і бронзова нагорода у метанні списа з європейським рекордом, друге місце і срібна медаль - у штовханні ядра з європейським рекордом і перше місце (на жаль, немедальний залік) - у метанні диска з встановленням нового світового рекорду та європейського (попередній рекорд протримався 23 роки).

Мешкає в Херсоні з 2011 року, коли чоловік Михайло, теж інвалід-візочник, привіз молоду дружину до себе. Вони були разом у кримських санаторіях, але по-сучасному познайомилися через соцмережі. Почали спілкуватися, потім майбутній чоловік приїхав у гості на Сумщину — так почалися стосунки. 

Сьогодні ім’я Яни Лебєдєвої в Херсоні пов’язують радше з громадською діяльністю зі створення доступного простору в місті Херсон, ніж зі спортивними висотами. Вона є радницею Херсонського  міського голови з питань доступності. 

Яна Лебєдєва єчленом Всеукраїнської громадської організації  інвалідів «Велід», радник  Херсонського  міського голови, член комітету доступності Херсонської міської ради,  

У 2017 році стала переможницею у номінації  Спортивне сузірья Херсонщини.

Оновлено грудень 2018

Нашi партнери