Спортсмени України поїдуть на Ігри Спеціальної Олімпіади в Абу-Дабі

З 14 по 21 березня 2019 року  в Обʼєднаних Арабських Еміратах пройдуть Всесвітні літні ігри Спеціальної Олімпіади, в яких виступлять понад 7 тисяч спортсменів з обмеженими можливостями з 170 країн світу.

До складу української делегації увійдуть 32 особи, з них 21 - спортсмен, розповів під час прес-конференції в Укрінформі президент Спеціальної Олімпіади України академік Сергій Комісаренко, повідомляє кореспондент агентства Укрінформ.

«Всесвітні Ігри Спеціальної Олімпіади відбудуться на Близькому Сході уперше. Ми вдячні керівництву ОАЕ за організацію змагань, що відбудуться у двох містах - Абу-Дабі та Дубаї. Збірна Спеціальної Олімпіади України (СОУ) вирушить на Ігри у складі 32 осіб. Це - 21 спортсмен з 7 міст України (Житомира, Києва, Кропивницького, Сміли, Горішніх Плавнів, Червонограда та Миколаєва), 8 тренерів, лікар та двоє керівників делегації. Атлети змагатимуться у 6 дисциплінах - спортивній гімнастиці, плаванні, бадмінтоні, плаванні у відкритій воді, футболі та легкій атлетиці. До складу делегації СОУ входять як досвідчені спортсмени, неодноразові призери Всесвітніх Ігор СО, так і дебютанти спортивних змагань. Наші спортсмени вилітають до ОАЕ 7 березня. Усього на Іграх проходитимусь змагання з 24-х видів спорту», - поінформував Комісаренко.

«В останні роки українсько-еміратськи відносини розвиваються дуже стрімко, - підкреслив під час прес-конференціх Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні Салем Ахмед Аль-Каабі. - Вони набули стратегічного рівня. Ми розлядаємо як пріоритет увесь спектр двосторонніх відносин. Президент Об'єднаних Арабських Еміратів шейх Халіфа ібн Зайд Аль Нахайян проголосив 2019-й Роком толерантності. Переконані, що толерантність є наріжним каменем розвинутих суспільств. Це - один з головних інструментів, який допомагає цивілізаціям досягти стабільного розвитку та процвітання. Рік толерантності розпочався з візиту до Абу-Дабі Папи Римського. Однією з головних подій року в ОАЕ стане Всесвітня Спеціальна Олімпіада. Це буде грандіозний спортивний форум світового масштабу. Хочу побажати збірній України успіхів та приємного спілкування з представниками інших націй», - сказав посол.

Віце-президент Special Olympics Europe/Eurasia Марта Джо Брайсич підкреслила роль волонтерів, усіх тих, хто підтримує спорт інвалідів, в огранізвції ігор Спеціальної Олімпіади.

«Без цих людей такі змагання були б неможливими. Спеціальна Олімпіада України робить велику роботу із залучення хлопчиків і особливо - дівчаток до тренувань. Хотілося б, аби українська команда привезла з  ОАЕ побільше медалей. Змагання в Абу-Дабі будуть найбільш всеосяжним заходом в  історії Ігор», - зазначила Брайсич. 

Додамо, що Спеціальна Олімпіада (Special Olympics) – найбільш численна міжнародна спортивна організація людей з інвалідністю у світі. Вона проводять тренування та змагання з 32 олімпійських видів спорту для дітей і дорослих з відхиленнями у розумовому розвитку. СО була заснована 1968 року сестрою президента США Джона Кеннеді пані Юніс Кеннеді Шрайвер і опікується нині 5 млн спортсменів у 175 країнах світу. 

Рух Спеціальної Олімпіади в Україні існує з 1991 року, з 1994-го він отроимав акредитацію Міжнародної Спеціальної Олімпіади. СОУ має осередки у 21 регіоні країни. За її програмами тренуються понад 14 тис спортсменів.

Нашi партнери