Ігор Жданов: Впевнений, Українська академія спорту обере найкращих номінантів 2018 року, бо нам є ким пишатися

 5 березня 2019 року в Олімпійському домі відбулось засідання Української академії спорту.

«Вже стало доброю традицію, що на початку весни члени Української академії спорту визначають імена переможців церемонії "Герої спортивного року», - зазначив Міністр молоді та спорту ігор Жданов.
Як зауважив урядовець, у 2018 році нам є чим пишатися. Так, запам'ятали Олександра Абраменка, який став олімпійським чемпіоном, шалений дебют та успіх дзюдостки Дар'ї Білодід, перемогу Алли Черкасової. 
«Не будемо забувати і Юнацькі Олімпійські ігри, де ми здобули 23 медалі, 7 з яких найвищого ґатунку, 8 срібних і 8 бронзових нагород», - акцентував Ігор Жданов. «Переконаний, що Українська академія спорту є гідною, її шановні члени відповідально зроблять абсолютно правильний вибір», - підсумував Міністр та побажав плідної роботи.

Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка нагадав, що відбір претендентів та номінантів церемонії  «Герої спортивного року» проходить у три етапи. 

Спочатку експертна комісія фахівців НОК і Мінмолодьспорту провела детальний аналіз виступів наших спортсменів на головних спортивних стартах року, підготувавши розширений список претендентів у кожній номінації (6-8 осіб).

Після цього протягом двох тижнів тривало голосування спортивних журналістів. За підсумками голосування, в якому взяло участь 240 провідних спортивних журналіста з усіх регіонів, була визначена трійка претендентів. Саме серед якої «академіки» вибиратимуть переможців у кожній номінації. 

Загалом визначать найкращих у дев'яти номінаціях «Спортивного Оскару» України, імена яких стануть відомі лише на урочистій церемонії «Герої спортивного року-2018». Церемонія відбудеться 30 березня у Києві.

Кандидати для нагордженняя  Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2018» 
1. Найкращий спортсмен року Олександр АБРАМЕНКО – чемпіон ХХІІІ зимових Олімпійських ігор з фристайлу (лижна акробатика) Жан БЕЛЕНЮК – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби (87 кг) Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах)

2. Найкраща спортсменка року Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка світу з дзюдо (48 кг) Олена КОСТЕВИЧ – чемпіонка (25 м) і бронзова призерка чемпіонатів світу і Європи зі стрільби (мікст 10 м) , володарка світового рекорду Еліна СВІТОЛІНА – 4-а ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA

3. Найкращий тренер року Енвер АБЛАЄВ – головний тренер збірної України з фристайлу (за підготовку олімпійського чемпіона Олександра Абраменка) Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу з дзюдо Ігор ЧЕРЕДІНОВ – особистий тренер Олени Костевич – чемпіонки світу, бронзової призерки чемпіонату світу і Європи зі стрільби

4. Сенсація року Мар'ян ЗАКАЛЬНИЦЬКИЙ – чемпіон Європи з легкої атлетики (ходьба 50 км) Роман СВІЧКАР – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування на шпагах Алла ЧЕРКАСОВА – чемпіонка світу з боротьби (68 кг)

5. Найкраща команда року (збірна) Чоловіча четвірка парна з академічного веслування у складі Івана Довгодька, Дмитра Міхая, Сергія Гриня, Олександра Надтоки – бронзові призери чемпіонату світу Дует стрілків Олена Костевич-Олег Омельчук – бронзові призери чемпіонату світу та чемпіонату Європи, володарі світового рекорду (мікст, пістолет, 10 м) Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Ганна Ольховик, Христини Філевич, Євгенії Спітковської, Олени Огороднікової – бронзові призерки чемпіонату Європи

6. Олімпійська надія України Катерина ЧОРНІЙ – дворазова чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з фехтування на шпагах (особиста першість, змішані команди) Михайло КОХАН – чемпіон ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (метання молота), чемпіон Європи U18 (переміг з рекордами змагань), срібний призер чемпіонату світу U20 Ярослава МАГУЧІХ – чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту), чемпіонка Європи U18 (перемогла з рекордами змагань)

7. Сильні духом (паралімпійські види спорту) Віталій ЛУК'ЯНЕНКО – дворазовий чемпіон ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону серед спортсменів з порушенням зору (7.5 км, 15 км) Єлизавета МЕРЕШКО – володарка 8 нагород (5 золотих та 3 срібних) чемпіонату Європи з плавання, рекордсменка світу та Європи з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апаратуОксана ШИШКОВА – володарка 6 нагород (2 золотих, 3 срібних та 1 бронзової) ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів серед спортсменів з порушенням зору

8. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту) Ігор ЛЮБЧЕНКО – чемпіон світу з таїландського боксу Муей Тай Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу з пауерліфтингу Жіноча збірна України з шахів у складі Ганни Музичук, Марії Музичук, Наталії Жукової, Ганни Ушеніної, Юлії Осьмак – срібні призерки Шахової Олімпіади

Нашi партнери