На Херсонщині визначались володарі путівок на чемпіонат світу з легкоатлетичного кросу

Близько 260 спортсменів взяло участь в командному чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу, який відбувся в Олешках Херсонської області.

Загальний залік змагань виграла збірна Харківської області, другими стали представники Донеччини, третіми – господарі чемпіонату.

Але окрім безпосередньо нагород національної першості, на ній були розіграні путівки на чемпіонат світу з кросу, який наприкінці березня відбудеться в Данії. 

 - Можливість взяти участь в чемпіонаті світу стала гарним стимулом для наших провідних легкоатлетів, - розповідає старший тренер збірної України з видів витривалості Олег Курбаков. – Наша відома стаєрка Дар’я Михайлова з Київщини спеціально задля якісної підготовки до старту в Олешках взяла участь в декількох закордонних змаганнях з кросу, на яких проявила себе найкращим чином. І тут дуже впевнено перемогла на дистанції 8 км – 28 хвилин 42 секунди.

Дуже напруженою була боротьба у чоловіків на «десятці». Василь Коваль з Житомирщини та Дмитро Сірук з Рівненщини сперечалися за перемогу до самого фінішу, і у підсумку Коваль переміг з відривом усього в шість секунд (32.11 проти 32.17). 

16-річна Катерина Онісімова з Дніпра заздалегідь приїхала до Херсонської області, аби найкраще підготуватися до боротьби за путівку на чемпіонат світу. Втім, на рік старша за неї волинянка Іванна Кух на дистанції 4 км виявилася на дві секунди швидшою.

 У юніорів минулої осені на чемпіонаті України 19-річний киянин Василь Сабуняк був лише п’ятим. Але після нового року його більш старші суперники перейшли в молодіжну вікову категорію, і Василь довів, що серед своїх однолітків він – найкращий. На Кубку України в приміщенні серед дорослих він виграв срібло в бігу з перешкодами, і ось зараз – переміг серед юніорів. Кияни в кросі вже давненько не відзначалися. Так що можна сказати, що Сабуняк – нове ім’я в цьому виді.

Нагадаємо, командний чемпіонат України з легкоатлетичного кросу серед дорослих, молоді , юніорів та юнаків  проходив 1-2 березня 2019 року на території  Олешківського району Херсонської області. У змаганнях взяли команди з 21 області України та м. Києва. 

За інформацією ФЛАУ

Нашi партнери