Бенедик Елла Дмитрівна

Заслужений тренер України з паралімпійського плавання, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, тренер вищої категорії Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Херсонської міської ради, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Народні Герої» від Херсонської області 2017 року

Народилася 5 листопада 1962 року у м. Сухумі (Грузія).  Освіта вища, закінчила Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту. 
З 1995 по 1999 рік працювала у Херсонському обласному центрі інвалідного спорту «Інваспорт»  спеціалістом по роботі з інвалідами з вадами слуху, заступником  начальника обласного Центру.  
За її участі у Херсонському обласному центрі «Інваспорт» була відкрита дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів.  
У Херсонській дитячо-юнацькій спортивній школі № 6 Херсонської міської ради з 2001 по 2010 рік працювала заступником директора з навчально-тренувальної роботи та тренером-викладачем з плавання. 
У 2011 року переведена на посаду тренера-викладача з плавання.  
Як старший тренер-викладач відділення з плавання,  тренер-викладач вищої категорії проводить  інклюзивне навчання з плавання у групах для дітей з обмеженими фізичними можливостями.   
За цей час підготувала членів національної збірної команди України  з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату - заслуженого майстра спорту України Єлизавету  Мерешко, майстрів спорту України  Андрія Драпкіна та Сергія Межерицького. 
Заслужений тренер України з плавання  спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (2015).  
Найкращого фантастичного успіху досягла її талановита вихованка  Єлизавета  Мерешко - чотириразова чемпіонка та володарка бронзової медалі з паралімпійського плавання XV Паралімпійських ігор 2016 року у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), яка тренується у Елли Бенедик з 2002 року. 
 У скриньці тандему тренера і спортсменки медалі міжнародного рівня: чемпіонату Європи 2014 року (4 золоті, 2 срібні, рекорд Європи); чемпіонату світу 2015 року (3 золоті, 2 срібні, 2 рекорди світу); чемпіонату Європи 2016 року (4 золоті, 2 срібні, 1 бронзова медаль, рекорд світу); чемпіонату світу 2019 року (2  золоті, 3 срібні та 1 бронзова медаль), чемпіонату Європи 2021 року (4 золоті, 2 срібні, 1 бронзова медаль).  
 У березні 2017 року  Елла Бенедик  стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Народні Герої» від Херсонської області 2017 року. (Довідка. Недержавна нагорода «Народний Герой» за вагомий та неймовірно значний вклад в розбудову держави була запроваджена в Україні у 2016 році новоствореною однойменною громадською організацією на чолі з її засновником Андрієм Зібраном напередодні 25-ї річниці Незалежності. Лише за перше півріччя реалізації проекту нагородили більш ніж 200 українців, невтомну працю яких без зайвого перебільшення можна назвати подвигом. Звання «Народний герой» удостоєні 19 жителів  Херсона та Херсонської області, серед них і представники сфери фізичної культури та спорту:Сергій Кобець, Елла Бенедик, Тетяна Кузнєцова, Олександр Гілін)  
Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (Указ Президента України від 04 жовтня 2016 року №430/2016) 
У 2020 році Указом Президента України  від 29 травня 2020  року № 205/2020  присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

Оновлено: 16 липня 2021

Нашi партнери